Ремонт у сусіда – як захистити своє право на тишу?

Хто з нас хоч раз у житті не робив ремонт у своєму житлі? Це «стихійне лихо» не обійшло своєю увагою жодного власника житла.
Але, якщо ремонт робить сусід? При цьому цілодобово, не зважаючи на час доби та святкові і вихідні дні, коли вам хочеться відпочити, а домовитися із ним неможливо? Як в такому випадку захистити своє право на тишу?

Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», до захищених обʼєктів належать: гуртожитки, жилі будинки, інших будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди, парки, сквери, зони відпочинку і прибудинкові території.

Особи, які проводять певні роботи (у тому числі ремонтні роботи) на захищених обʼєктах, мають дотримуватись наступних вимог:
ü  шум при здійсненні робіт не повинен перевищувати установлених санітарними нормами рівнів для відповідного часу доби. Варто сказати, що шум в межах 20-40 дБ нешкідливий для людини. Такому рівню відповідає звичайний шумовий фон, що супроводжує життєдіяльність людини. Можна навіть сказати, що він для людини природний. Наступний рівень характерний для гучних звуків, його допустима межа – близько 80 дБ. Причому на рівні 68-90 дБ виникають неприємні відчуття, при 120-130 – больові, а ось при 150 настає необоротна втрата слуху;
ü  у час, із 22.00 до 8.00 години забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, використання піротехнічних засобів. Останнім часом стало дуже модним святкувати визначні події життя, запускаючи в пізню годину феєрверк – ракети із шумовим ефектом, постріл якої розбудить навіть мертвого, не кажучи вже про сплячу дитину чи хвору людину. І, певно, багато хто стикався з ситуацією, при якій ворогом тиші і спокою номер один ставали навіть не сусіди – цю роль взяли на себе магазини, кафе та інші заклади, розташовані в житлових будинках. Ми прагнемо побутового комфорту і неодмінно розвинутої міської інфраструктури, але, разом з тим, хочемо повертатися додому і хоча б там отримувати насолоду від тиші та спокою.
–  проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21.00 год до 8.00 год., а у святкові та неробочі дні — цілодобово;
–  особа, яка проводить ремонтні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих в житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщеннях зобовʼязана повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт.
За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.
Особа, яка проводить роботи, що викликають значний шум, може не дотримуватись вказаних вимог виключно у випадках якщо:
–    шум із квартири не поширюється за межі  квартири;
–    проводяться роботи, повʼязані з ліквідацією наслідків аварій, та інших надзвичайних ситуацій або припинення (попередження) правопорушень;
–    та в ін. випадках за рішенням місцевої влади.
Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій заборонено слухати радіо і музичні фонограми при відкритих дверцятах і вікнах автомобіля, як на стоянках, так і під час руху машини. При цьому, якщо в салоні ввімкнена магнітола, музика не повинна чутися на відстані більше пʼяти метрів від транспортного засобу. Робота музичних ансамблів у ресторанах, барах, кафе й інших закладах громадського харчування, на концертах, танцювальних площадках дозволена до 23-00. При цьому повинен бути такий рівень шуму, щоб у розташованих поблизу будинках він не перевищував 40 децибел вдень і 30 – у нічний час. Таке саме обмеження передбачене при роботі різного технологічного устаткування, вентиляційних систем, телевізорів, радіоприймачів, музичних інструментів і «засобів індивідуальної трудової діяльності». Якщо ж торгові підприємства, ресторани, бари, кафе, розважальні й гральні заклади розташовані в житлових будинках, то рівень шуму не повинен перевищувати 30 децибел.
Якщо мирним шляхом вам не вдається домовитись із сусідом щодо додержання вимог дотримання нормативів тиші, тоді є можливість притягнути таку особу до відповідальності.
Кодексом України про адміністративні правопорушення (а саме статтею 182) передбачена  адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, у вигляді попередження, як мінімум, та штрафу – від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо порушник повторно, протягом року, здійснить таке ж порушення, то штраф буде значно більшим – від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів порушення тиші.
Тому, якщо вам не вдалося мирним шляхом захиститись від сусідського шуму – сміливо викликайте працівника поліції, який має зафіксувати факт такого порушення та скласти протокол про адміністративне правопорушення, який буде правовою підставою до подальшого покарання порушника тиші.
Тим самим ви зможете законним шляхом захистити своє право на відпочинок, тишу, і скоріш за все ваш сусід-порушник (інші сусіди) перед початком ремонту діятимуть з урахуванням ваших фізичних потреб та не будуть порушувати громадської тиші.

 Бажаємо мешканцям нашого міста спокою та тиші!

Жовтоводське міське управління юстиції

/2016/04/01/remont-u-susida-yak-zaxistiti-svoye-pravo-na-tishu/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Обговорення проблеми відключення міста від теплопостачання
Следующая запись
Довідку про місце реєстрації та склад сім’ї (форма 3) тепер можна замовити онлайн на порталі iGov
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *