Кабінет Міністрів України затвердив пакет законопроектів щодо впровадження реформи фінансування медичної галузі, які передав до Верховної Ради України на розгляд та голосування. (Новини МОЗ 05.04.2017 http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170405_a.html )
Презентуючи ключовий законопроект «Про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів Заступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк підкреслив, що в новій системі фінансування за кожною державною гарантією буде чітке джерело фінансування.
У разі ухваленн законопроектів на поточній парламентській сесії (травень 2017 р.) разом з правками до чинного Державного бюджету зроблять процес реформування медичної галузі невідворотнім та дадуть можливість:
— почати фінансування з середини 2017 року;
— закласти у бюджет 2018 р. новий принцип фінансування для стаціонарів;
— розрахувати гарантований пакет медичних послуг, аби у бюджетний 2019 рік увійти з усім гарантованим пакетом медичних послуг на всіх рівнях.
У разі неухвалення Верховною Радою поданих законопроектів, реформа буде відтермінована на невизначений час через входження країни в передвиборчі кампанії 2019-2020 рр., відмітив заступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк.
З липня 2017 рорку повинно змінитись фінансування первинної медичної допомоги (Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу»
Перелік того, що входитиме до гарантованого кошика первинної медичної допомоги, переглядатиметься щороку та залежатиме від показників бюджету, які держава виділятиме на охорону здоров’я.
Наказ також регламентує правила надання ПМД. Зокрема, вибір лікаря та місце надання допомоги, її форми та способи, матеріально-технічне забезпечення робочого місця лікаря первинки, режим та графік роботи лікаря та ін.
Пацієнт має право вільного вибору лікаря, незалежно від місця своєї офіційної реєстрації. Рекомендована кількість пацієнтів, які обрали одного лікаря, повинна перебувати у межах 2 000 пацієнтів. Однак, залежно від соціальних, вікових та кількісних характеристик населення громади, на території якої працює лікар, в окремих випадках кількість пацієнтів може бути більшою чи меншою. В ДЗ СМСЧ-9 , як і в інших медзакладах України, велика проблема з кадрами. Так в дорослій поліклініці забезпеченність лікарями терапевтами 60% ( на 20 ставках працюють 11 лікарів).
Допомогу лікар надаватиме за місцем здійснення своєї господарської діяльності під час особистого прийому. Залежно від стану пацієнта, він може прийняти рішення про надання ПМД за місцем проживання (перебування) пацієнта або з використанням засобів телекомунікації.
Щоб вивчити потреби громадян міста Жовті Води про вільний вибір лікаря первинної медичної допомоги (лікаря загальної практики сімейної медицини, педіатра та терапевта) в ДЗ СМСЧ-9 розпочато попередній запис до лікарів.
Шановні громадани зробіть свій вибір та внесіть свої данні (ПІБ, вік та адресу) в зошит лікаря, якого ви обрали. Кожного члена сім’ї треба внести окремо. Зошити знаходяться в реєстратурах поліклінік. Ознайомне з інформацією своїх сусідів та знайомих.
Бажано зробити свій вибір протягом весни, щоб ваше рішення вплинуло на обсяг фінансування відповідного лікаря уже влітку. Пацієнт і лікар підписуватимуть декларацію про вибір лікаря пацієнтом – це буде швидкий і зручний для пацієнта процесс.
Неля Тарасьєва, керівник СМСЧ-9 м. Жовті Води