Жовтоводський хліб – без ГМО

«Підтримаємо вітчизняного виробника!» – це гасло останнім часом нерідко можна почути, але чи насправді воно втілюється у життя? А втілювати, мабуть, його потрібно в першу чергу на місцях, у тому числі і в нашому місті. Наприклад, Жовтоводському хлібозаводу нині доводиться нелегко. Тим більше, що окрім конкуренції (а на даний момент свою хлібобулочну продукцію у місті реалізує аж дев’ять хлібозаводів!), на діяльність і розвиток підприємства також вплинула криза. Тим не менше, колектив заводу продовжує боротися за свого покупця, принципово відстоюючи позицію, в першу чергу, якісної продукції.

За словами директора ВАТ «Жовтоводський хлібозавод» Олени Харитонової, протягом вересня-жовтня поточного року різкий спад виробництва спостерігається на всіх підприємствах галузі. Скоротилися вони і у Жовтих Водах, але, якщо порівнювати з іншими підприємствами галузі, то картина виглядає більш-менш прийнятною. Олена Олегівна пов’язує нинішній стан на підприємстві із кризою та падінням купівельної спроможності населення. Хоча дивним є той факт, що обсяги виробництва впали майже на всі види продукції, окрім кондитерських виробів. Мабуть, через нестабільність у державі покупці прагнуть хоч якось підсолодити своє життя.Колектив хлібозаводу нині перебуває у надзвичайно складних умовах. Незважаючи на те, що підприємство працює практично з усіма магазинами міста, обсяги замовлень залишаються на досить низькому рівні. Власники магазинів, безумовно, надають перевагу продукції із більшим строком придатності. Проте, покупці повинні розуміти, що, чим більшим є термін споживання, тим більший вміст різноманітних домішок має продукт. І навіть у такому, здавалося б найзвичайнішому продукті як хліб, може міститися прихована загроза вашому здоров’ю саме у вигляді харчових домішок. Варто пригадати лише випадок, який не так давно широко висвітлювався у ЗМІ: звалище хліба. Цей хліб було вилучено з реалізації одного з хлібозаводів – пояснила Олена Олегівна.

«Продукція у нас дорога. Але ми спокійні тому, що ми не травимо людей. Ми принципово не додаємо у нашу продукцію жодних харчових домішок. Ми впевнені, що люди вживають у їжу здорову нормальну продукцію, – говорить Олена Харитонова. – На сьогоднішній день це дуже важливо. У нас був такий період відчаю, коли ми вже думали розпочати виробництво кондитерських виробів із різноманітними поліпшувачами смаку, розпушувачами тощо, як це тепер роблять практично усі, але ми не стали цього робити, тому що розуміємо, що це вживатимуть люди і у першу чергу діти. Це був період, коли у нас різко почали скорочуватися обсяги виробництва. Тільки завдяки прилеглим населеним пунктам нам вдалося зберегти обсяги на більш-менш прийнятному рівні». Слід відзначити, що з 13 тонн продукції, що виробляється на Жовтоводському хлібозаводі за добу, тільки шість потрапляє на прилавки магазинів нашого міста. Решта постачається до інших міст та районів, серед яких Вільногірськ, Олександрія, Лихівка, Петрівський район та інші, де продукція нашого хлібозаводу, окрім прилавків магазинів потрапляє до бюджетних організацій (шкіл, дитячих садочків, інтернатів та лікарень). Навчальні заклади нашого міста продукцією Жовтоводського хлібозаводу (кондитерською), на жаль, не користуються.

Новинкою, яка рятує хлібозавод, на сьогоднішній день є солодка сушка. Саме наш хлібозавод виграв тендер на її виробництво для мережі магазинів АТБ, де вона вже продається у фірмових упаковках та буде продаватися в інших магазинах міста у звичайних прозорих пакетах. Саме для випуску цієї продукції відбулося відновлення та запуск першої лінії виробництва, було придбано напівавтомат для упаковки. Для цього також довелося прийняти на роботу ще 20 нових працівників. Олена Олегівна зауважила, що людей підприємство знайшло на диво швидко, хоча заробітна плата на заводі не дуже висока (середня по підприємству – 1500 грн.). Мабуть, у цьому питанні криза таки теж зіграла свою, цього разу позитивну для заводу, роль.

Взагалі нині на хлібозаводі працює 250 працівників. Про колектив Олена Олегівна розповідала з особливою теплотою, а коли проводила екскурсію на виробництві, до усіх зверталася на ім’я: «Мене колись запитували, невже можна запамятати усіх 250 працюючих. Певна річ, можна. Якщо щодня працювати поруч із цими людьми. Я їм усім дуже вдячна. У нас хороший дружний колектив».

І наостанок найголовніше. Повідомляємо, що вся продукція Жовтовдського хлібозаводу у першій половині жовтня пройшла перевірку на вміст генно-модифікованих організмів (ГМО) у Кривому Розі. Відтепер на етикетках продукції заводу міститься інформація «Без ГМО». Якщо вас цікавить питання здорового харчування, безумовно, на таку інформацію варто звертати увагу. А купуючи у магазині хліб, подумайте, якому надати перевагу.

Людмила Новошевська,

ИА “Имеется мнение”

/2009/11/11/zheltovodsky-hlebzavod/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Чудеса «правового» государства
Следующая запись
В борьбе за тепло и качество
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *