Понад 30 студентів разом з волонтерами та представниками громадських організацій м.Жовті Води взяли участь у засіданні «Школи волонтерів», що відбулося 16 березня на базі дитячої бібліотеки ДП «Схід ГЗК». Ділилися досвідом, спілкувалися про розвиток волонтерського руху у місті, підтримку громадських ініціатив та залучення додаткових ресурсів для вирішень завдань громади. Організатором заходу виступив Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
«Волонтерство – це невід’ємна частина будь-якого суспільства. Це добрі справи, що ми здійснюємо безкоштовно, альтруїстично, на благо громади. Усі ми розуміємо, що неможливо вирішити проблеми будь-якої громади тільки за рахунок бюджету, – потрібно використовувати ті ресурси, які є на місцях: матеріальні, ментальні й людські», – вважає директор ЦСССДМ Людмила Скиба.
У Жовтих Водах наразі чимало людей займаються волонтерством за різними напрямками. Останнім часом у місті все частіше реєструються організації, котрі на громадських засадах надають допомогу різним верствам населення: учасникам АТО, внутрішньо переміщеним особам, дітям з особливими потребами, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, займаються попередженням розповсюдження інфекційних захворювань тощо.
Взагалі, волонтерство охоплює великий спектр діяльності. За інформацією Л.Скиби, безпосередньо ЦСССДМ працює у напрямку відносин з людьми, допомагаючи сім’ям, дітям та окремим людям, які потрапили у складні життєві обставини. «Школа волонтерів» існує при Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 2009 року. На засідання збирається щорічно – один раз на квартал.
Цього разу «Школа волонтерів» мала на меті познайомити студентів навчальних закладів міста, які займаються волонтерською діяльністю, з громадськими та благодійними організаціями, практикуючими волонтерами, а також залучити молодь до спільних волонтерських проектів.
Нині у місті зареєстровано близько 11 тисяч молодих людей. Нерідко від молоді можна почути нарікання на те, буцімто у Жовтих Водах їм нема чим зайнятися, як реалізуватися, але мало хто замислюється над тим, хто саме і що має зробити, щоб молодим людям було цікаво. «Школа волонтерів» пропонує розпочати з себе, подумати, що особисто кожна молода людина може зробити для покращення життя у нашому місті.
«Беручи участь у волонтерському русі, є нагальна можливість реалізувати свої творчі, фізичні, моральні ресурси. Є можливість знайти себе і допомогти іншим, – говорить керівник «Школи волонтерів» Світлана Скупейко. – До речі, наразі існує велика купа проектів, у яких можуть брати участь як заклади, так і окремі студенти. Участь у проектах дає можливість залучати кошти і таким чином розвивати наше місто».
Цього дня у заході взяли участь студенти ІП «Стратегія», Жовтоводського педагогічного коледжу, Жовтоводського промислового коледжу, Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти. Представники кожного закладу розповіли про волонтерські проекти, у яких вони вже брали участь самостійно або спільно з організаціями міста: це і подарунки дітям до свят, і збір допомоги для українських солдат, і участь у патріотичних флеш-мобах та соціальних акціях, прибирання та озеленення міста тощо.
Зі студентам ділилися своїм досвідом і пропозиціями практикуючі волонтери, добре відомі жовтоводцям своїми справами: Тетяна Демиденко та Євген Базилюк з БO «Промінь» (працюють людьми, які використовували наркотики, ВІЛ-інфікованими, хворими на туберкульоз, проводять роз’яснювальну роботу серед молоді), Ганна Ганжа – ГО « СУВІАТО» (нещодавно створена організація, що опікується учасниками АТО), волонтер ЦСССДМ Наталя Шум (пенсіонерка, котра бере активну участь у різних волонтерських напрямках), Ольга Шкіньова (займається організацією літнього відпочинку для дітей, дозвілля молоді), Світлана Герасименко з БФ «Герда» ім.А.Смольської (надає допомогу дорослим і малим жовтоводцям за різними напрямками, є постійним учасником і організатором різноманітних соціальних акцій). Усі вони із захопленням розповідали про втілені проекти, про самореалізацію і те, яке велике задоволення отримують від волонтерської діяльності. Хотілося б виділити пораду, яку дала юним «волонтерятам» активна й енергійна пенсіонерка Наталя Шум: допомагати потрібно так, щоб люди, які опинилися у складних обставинах, і самі починали «ворушитися», а не звикали, що все і надалі робитимуть за них. «Якщо людину призвичаїте (як це часто роблять батьки з дітьми), що ви за неї все робитимете, то це вже буде не волонтерство, а опікунство. Ми часто жаліємо дітей, починаємо допомагати, а от дехто цим користується. Такі реалії життя – про це слід пам’ятати», – говорить Н.Шум, котра переконана: людей потрібно «витягувати», надихати на дії, але ні в якому разі не знімати з них відповідальність.
У результаті спілкування кожен учасник зустрічі отримав інформацію про напрямки діяльності, акції, які планується проводити, та запропонували свої ідеї. Наприкінці групи студентів розповсюдили вулицями міста соціальну рекламу на тему здорового способу життя, правового та соціального захисту дітей та молоді з особливими потребами, а також альтернативних форм сімейного виховання, відповідального батьківства.
Людмила Новошевська, фото автора, ІА “Имеется мнение”