Жовтоводці на Хортиці. Фотозвіт.

І поїхали жовтоводські хлопці на ХІІІ Міжнародний Фестиваль «Спас на Хортиці».

Жовтоводські козаки на о. Хортиця

Головною метою Фестивалю є відродження звичаю воїнської степової толоки, Свята традицій Краю. Щорічно Фестиваль збирає делегації великих та малих міст України, зокрема Києва, Волині, Дніпропетровська, Полтави, Одеси, Львова, Запоріжжя, Рівного, Миколаєва, Олександрії, Чернігова тощо. Учасники Фестивалю представляють школи національних бойових мистецтв України (Спас, Хрест, Бойовий Гопак, Костурець, Сварга), а також козацькі громади України. Почесні гості Фестивалю – представники Звичаю воїнських родів України.

Хортиця є найбільшим островом на Дніпрі. На північній стороні острова був останній дніпровський порог. Острів до останнього часу зберігав ліси в прибережних балках, а в післявоєнні часи був залісений лісовим господарством в північній частині, де грунти є пісчаними. В південній частині зберігається степ з багатьма реліктовими видами рослин, які зберіглися тількі на острові, але в давнини зростали на всій території півдня України.
Існує дуже багато версій походження назви острова, втім більшість дослідників виводять назву від тюрксько-половецького „орт”, „орта”, що означає „середній” (посеред Дніпра). Серед низки версій, назву виводять від «хорт» – «пес», від давньослов’янського бога Хорса.
Вперше назва острова зустрічається в імператора Костянтина Багрянородного у праці «Про управління імперією». В різних списках цієї праці Хортиця носить назву острів Святого Григорія та острів Святого Георгія. Щодо Григорія, то вважають що це був вірменський просвітник Св. Григор. Згідно версії В. Фоменка, грецька назва «острів Святого Георгія», походить від імені скіфів-землеробів, де грецьке георгія означає землеробоство.
В руських літописах острів називається Хортичем, Кортицьким, Городецьким, Ортинським, Інтрським островом. Вперше назва Хортичий острів згадана у зв’язку з походом князя Святослава Ізяславича проти половців 1103 року.
У Воскресенському літопису під 1223 роком острів названий Варязьким островом. Еріх Лясота, Боплан писали про Хортицю та Хіртицю, польський хроніст Мартин Більський писав про Хорчика. Василь Зуєв й князь Мишецький називали острів Хортиц. У атласі Дніпра 1786 року адмірала Пущина іменується Хитрицький, в Рігельмана — Хордецький острів.
Завдяки стратегічному положенню Хортиця мала багате історичне минуле. Хортиця відіграла чималу роль у боротьбі козаків проти татар і поляків.
1965 року острів Хортиця став державним історико-культурним заповідником, в якому передбачено створити музейний комплекс, присвячений історії запорозького козацтва. Археологічні і історичні знахідки здебільшого зберігаються в Запорізькому історичному музеї у північній кінцівки острова.

Фото Владислава Дутчака та Олександра Хоменко

/2009/10/12/zhovtovodc%D1%96-na-hortic%D1%96-fotozv%D1%96t/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Можно есть все грибы, только некоторые – один раз в жизни…
Следующая запись
Золотая медаль Анны Пешковой
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *