Кто-то честно отслужил в армии, кто-то «закосил», а у кого-то были объективные причины не отдать свой долг Родине. Но, так или иначе, получение повестки из военкомата на многих действует удручающе. Особенно, когда в стране неспокойно.
На днях стали получать повестки и желтоводцы. Что за этим стоит? Людей будут отправлять участвовать в боевых действиях? Почему Иванову приходит повестка, а Сидорову не приходит? Над такими вопросами ломают голову, как военнообязанные, так и их родные. Впрочем, некоторые наоборот «рвутся в бой» и спешат добровольно в военкомат, чтобы заявить о своей готовности защищать страну.
Начальник военно-учетного бюро исполкома Желтоводского горсовета Владимир Енговатов спешит успокоить всех, кто взволнован получением повестки. Человек, получивший ее, обязан прийти в военкомат, а там уже он получит всю необходимую информацию. Никого не отправляют воевать, просто военнообязанных определенных военных специальностей направляют на сборы, которые раньше регулярно проводились в нашей стране и ни у кого не вызывали тревоги. А кого-то просто направляют проходить медкомиссию.
Кстати, подробнее о порядке проведения мобилизации может проинформировать соответствующий Закон Украины «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
Например, статья 22. Обязанности граждан по мобилизационной подготовке и мобилизации
1.Громадяни зобов’язані: з’являтися за викликом до військових комісаріатів (військовозобов’язані Служби безпеки України — за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України) для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час; надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом.
2.Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу або не залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час мобілізації, можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер. Громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність, виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з укладеними
договорами (контрактами).
3.Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві), зобов’язані з’явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів (військовозобов’язані Служби безпеки України — керівників органів, де вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту — керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Резервісти зобов’язані з’явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.
4.Громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу.
5. Призов громадян на військову службу (крім тих, що проходять службу у військовому резерві) під час мобілізації або залучення їх до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють місцеві органи виконавчої влади через військові комісаріати (військовозобов’язаних Служби безпеки України — Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов’язаних Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту — відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Резервістів на військову службу під час оголошення мобілізації призивають командири військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.
6 Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи, визначеної у частині третій цієї статті.
ИА «Имеется мнение»