Серед всіх різновидів грилів вугільний вважається неперевершеною класикою. Саме він дозволяє готувати м’ясо, рибу та овочі з характерним димним ароматом та присмаком. Завдяки цим особливостям поціновувачі грилінгу у всьому світі обирають для своїх зон барбекю саме вугільні моделі. Зашовши за посиланням https://grillpoint.com.ua/grili/ugolnye-grili/ в інтернет-магазин «Грілпоінт», ви також можете замовити якісний та довговічний вугільний гриль.
Плюси та мінуси вугільного гриля
Головна перевага – це, звісно, неперевершений аромат, який вбирають в себе страви. Дим від горіння вугілля пахне апетитно та дуже приємно. Такий аромат неможливо отримати на жодному іншому грилі. Схожий запах дають дров’яні моделі, але аромат від згоряння деревини все ж не настільки апетитний.
Друга важлива перевага – це демократична ціна. Якщо порівнювати вугільні, електричні та газові моделі з однаковими потужністю та розміром робочої поверхні, перші безумовно будуть дешевшими.
Третій плюс – можливість готувати страви різними способами. Їжу можна запікати, смажити, коптити, тушити та навіть варити. Варто зазначити, що це актуально лише для грилів класичної конструкції з кришкою.
Недоліків у вугільних грилів небагато:
- Довге прогрівання – до 30 хвилин. Саме стільки часу знадобиться, щоб вугілля прогоріло, а температура всередині грилю досягла оптимального рівня.
- Важчий догляд, ніж за газовими та електричними моделями. Щоб повноцінно очистити вугільний гриль, доведеться докласти зусиль та витратити трохи часу.
- Складний контроль температури та сили горіння. На вугільних моделях немає вентилів, які б дозволяли одним рухом зменшити чи збільшити потужність.
Якщо з першими двома мінусами доведеться змиритись, то контроль температури можна трохи спростити, купивши спеціальний термометр для м’яса.
Різновиди вугільних грилів
Є різні типи обладнання для грилінгу. Класичний варіант – це кругла модель із відкидною кришкою. Саме таку форму мав перший вугільний гриль, розроблений Джорджем Стівеном в 50-х роках минулого сторіччя. Сферичні грилі мають відносно невелику робочу поверхню та добре підходять для домашнього використання.
У ресторані чи кафе знадобиться модель більшого розміру. Для приготування великих порцій їжі призначені видовжені прямокутні грилі. Ще один цікавий різновид – це грилі в форми бочок. Вони популярні серед закладів, які роблять із приготування їжі справжнє шоу. Бочки та прямокутні грилі не завжди комплектуються кришками.