Питання щодо реорганізації КП «Жовтоводськтепломережа» розглядалося під час засідання сесії Жовтоводської міської ради 28 березня.
КП «Жовтоводськтепломережа» на даний час є єдиним джерелом централізованого теплопостачання в нашому місті. Тож не дивно, що усі питання, пов’язані із діяльністю цього підприємства, викликають чималий інтерес із боку пересічних громадян і депутатів міської ради. Нині, коли міська влада говорить про нового інвестора, пригадується сумний досвід діяльності у Жовтих Водах підприємства «Простор-С», борги якого є тягарем і до сьогодні як для самого підприємства, так і для його споживачів. Тож тепер навіть чисто організаційні чи-то технічні питання уважно розглядаються.
У чому полягає суть реорганізації Тепломережі, депутатам пояснив директор підприємства Олександр Плис. За його словами, ця процедура здійснюється на вимогу Податкового кодексу України.Оскільки на балансі підприємства перебуває велика кількість обладнання, яке не задіяне у виробничому процесі, це призводить до значних витрат на його зберігання, що вкрай негативно відбивається на результатах фінансово-господарської діяльності Тепломережі. Окрім того, економічно недоцільним є продовження експлуатації обладнання цеху хімічної очистки води, електричної підстанції та головного корпусу ТЕЦ, потужності яких задіяні у процесі виробництва теплової енергії на 3-5%. Як повідомив О.Плис, за приблизними розрахунками спеціалістів підприємства на відновлення виробництва електричної енергії з використанням вугілля як енергоносія потрібно не менше 150 млн грн. Єдиною можливістю залучення таких інвестицій вбачається пошук орендаря на майно підприємства, що не використовується в процесі виробництва теплової енергії. Одночасно з’являється можливість вирішення питання щодо проведення за рахунок інвесторів модернізації обладнання підприємства. Серед основних вимог із боку власника майна до потенційних інвесторів, що повинні бути внесені до договору оренди майна: капремонт електричної лінії в міжопалювальний період; прокладання 2-х ліній від підстанції до трансформаторів котлів ПТВМ-100; встановлення нового обладнання хімводоочистки на базі котельної; використання як паливо енергоносіїв, альтернативних природному газу.
Отже, за проектом плану реорганізації, із діючого цілісного майнового комплексу КП «Жовтоводськтепломережа» будуть виключені та передані в оренду об’єкти, які повністю виводяться з виробничого процесу підприємства, а саме: головний корпус ТЕЦ, цех хімічної очистки води, електрична підстанція з трансформаторами. На балансі підприємства пропонується залишити основні водопровідні та каналізаційні мережі, що розташовані на території ТЕЦ та використовуються для виробничих потреб. Це дозволить підприємству за рахунок коштів, отриманих від орендаря, провести реконструкцію вказаних мереж, які експлуатуються понад 50 років.
Як зазначено у плані реорганізації КП «Жовтоводськтепломережа», головними напрямками роботи в опалювальному періоді 2012-2013 років повинні стати: підготовка до проведення повномасштабних відновлювальних робіт на міських мережах влітку 2013 року та початок проведення робіт із відновлення системи гарячого водопостачання в житлових будинках.
Міський голова Анатолій Кузьменко з обговорюваного питання відзначив наступне: «Це – вимога податкової інспекції. Суть полягає в тому, що незадіяне обладнання ми плануємо передати в оренду інвестору, котрий би, маючи кошти, міг впровадити альтернативне джерело палива».
«У будь-якому разі підприємство залишається самостійним і зможе запустити свої котли у разі, якщо у потенційних інвесторів щось не виходитиме», – додав директор Тепломережі О.Плис.
У ході обговорення запропонованого рішення у депутата Георгія Тутберідзе виникли зауваження щодо документу, який був представлений на розгляд сесії як план реорганізації КП «Жовтоводськтепломережа». На його думку, цей документ скоріше схожий на пояснювальну записку, адже у плані мають вказуватися конкретні дії із зазначенням термінів їх виконання, що у наданому депутатам документі було відсутнє. На що депутат Анатолій Затинацький повідомив, що комісія міської ради з питань житлово-комунального господарства, торгівлі, послуг та захисту споживачів (голова – депутат М.В.Нестеренко) детально розглядала питання реорганізації Тепломережі, а запропоноване рішення відповідає усім вимогам законодавства. За його словами, комісія з’ясувала, що мова про конкретні дії та терміни піде вже тоді, як на підприємство зайде інвестор.
Отже в результаті обговорення депутати затвердили план реорганізації КП «Жовтоводськтепломережа». Координує виконання рішення перший заступник міського голови Олег Кудрявцев. Контроль покладено на постійну комісію з питань житлово-комунального господарства.
Людмила НОВОШЕВСЬКА, фото: Ігор Жмур, ІА «Имеется мнение»