25 лютого Інститут підприємництва «Стратегія» відзначив своє 20-річчя.

У наш час важко собі уявити Жовті Води без ІП «Стратегія». Без студентської розумної, спортивної, співочої, веселої, кмітливої та підприємливої молоді. Без керівництва та викладачів інституту, які своєю працею, своїм натхненням, завдячуючи своїм прогресивним поглядам та вірі в успіх, створили такий осередок молодого й бурхливого життя, де переплелися наукові досягнення, культурне зростання, де була створена не одна жовтоводська сім’я, де знайшлося стільки друзів.

Цікава статистика:

За час існування інституту в ньому одружилося 66 пар студентів, дев’ять «змішаних» шлюбів – викладач зі студенткою або співробітники інституту. «Стратегія» має і свої династії: 48 пар братів і сестер навчалися у даному вузі, 8 близнюків. П’ять династій, у яких по три особи з однієї родини були студентами інституту. Одна унікальна династія – п’ятеро дітей родини Семенчуків по черзі тут отримували вищу освіту. Династія Дев’яткіних відзначилася тим, що її члени і навчалися, і працювали у даному закладі.

Першою мамою в інституті була колишня студентка, а нині улюблена багатьма студентами викладач – Тетяна Бончук. До речі, її донечка Настя нині теж студентка «Стратегії».

Нинішній ректор інституту, професор, доктор технічних наук Олександр Шумейко вважає, що історія вузу тісно пов’язана з історією незалежної України: 20 років Україні і чотири президента – 20 років інституту і чотири ректора. Про зв’язок же з долею нашого міста годі й говорити.

— Не було б інституту, молодь їхала б до Дніпропетровська, Кривого Рогу, Києва, там би одружувалася і навряд чи поверталася б сюди. Таким чином, майбутнє нашого міста залежить від того, наскільки ефективно працюватиме наш інститут, — переконаний О.Шумейко. – Ми не просто навчальний заклад. Ми — заклад «сімейного типу»!

Щодо загальноприйнятої думки, що нині вже забагато фахівців наявних в інституті спеціальностей, Олександр Олексійович абсолютно впевнено і спокійно заявляє:

— Що б там не говорили, якщо ми зайдемо у будь-який час на такий відомий сайт роботодавців як job.ua і подивимося, у яких спеціальностях є потреба, то, як не дивно, це будуть спеціалісти IT-технологій, це знову ж таки економісти, знову ж таки менеджери.

— Тобто у планах інституту поки що немає розширення спеціальностей?

— Є, безумовно, є, але це поки що складно. У нас існують підприємства, які займаються розробкою різних приладів, тож є потреба у спеціалістах даної галузі. Але ми поки не маємо такої можливості, адже для цього нам потрібні лабораторії. Наш недобудований корпус планувався й планується як лабораторний. На базі фізичних, хімічних, електротехнічних лабораторій ми могли б випускати спеціалістів як із приладобудування, так і фахівців, потрібних для ДП «СхідГЗК», ТОВ «Восток-Руда» й інших підприємств. На даний час у нашому місті ще є фахівці, які хотіли й могли б викладати ці дисципліни, але час іде. Поки що це проекти, які, я сподіваюся, нам вдасться реалізувати. Тим більше наш губернатор Олександр Юрійович Вілкул є дуже прогресивною людиною, він багато робить для того, щоб Дніпропетровщина була найбільш ефективною і розвинутою областю. Я вважаю, що той вклад, який він робить, невдовзі дасть свої результати.

— Тобто якась розмова із губернатором вже відбулася?

— Безумовно, він знає потреби регіону, він знає потреби нашого навчального закладу. «Стратегія» — єдиний вищий навчальний заклад обласного підпорядкування. Губернатор опікується нашими проблемами.

— Значить, є надія, що інститут надалі розвиватиметься?

— Так, безумовно.

— Олександре Олексійовичу, «Стратегія», як і будь-який інший навальний заклад, пишається своїми студентами, випускниками. Ким найбільше?

— По-перше, я пишаюся тим, що у нашому невеличкому навчальному закладі дуже багато студентів беруть участь у різноманітних республіканських конференціях і посідають там призові місця. Це – знак якості. У нас багато студентів, які займають призові місця на спортивних форумах. У нас багато талановитої молоді. Безперечно, приємно, коли наші випускники працюють у якихось великих установах чи займаються власним бізнесом і зробили там кар’єру. Людина повинна робити кар’єру, повинна любити свою роботу. Серед наших випускників дуже багато успішних людей. Можна не наводити приклади, а просто переглянути бізнесменів нашого міста. Більшість із них отримали або першу, або другу вищу освіту в нашому інституті. Ну і, звичайно, коли ми говоримо про успішних людей, то завжди зупиняємося на Олександрі Головатому – це був випускник і викладач нашого навчального закладу, котрий нині працює у головній конторі фірми «Microsoft». Він приїздив нещодавно. Мабуть, він є для випускників інституту вагомою фігурою. А взагалі наші випускники працюють багато де, а інколи навіть займають у компаніях цілі відділи. Наприклад, на фабриці «Roshen» майже вся бухгалтерія зі «Стратегії».

— Що Ви побажаєте колективу та студентам інституту?

— Знаєте, є критерій, що таке «щастя». З моєї точки зору, людина щаслива, коли вона з радістю іде на роботу і з радістю повертаються у сім’ю. Я всім бажаю, безумовно, щастя сімейного і, безумовно, радості у праці і навчанні, творчого натхнення.

Довідка

Вищу освіту в ІП «Стратегія» отримали понад три тисячі осіб: 2021 особа – на денному відділенні, 1064 — на заочному відділенні.

Деякі студенти, закінчивши інститут, не змогли з ним розлучитися і стали в ньому викладачами.

25 лютого відбулися урочистості з нагоди 20-річчя ІП «Стратегія». Передати словами все, що відбувалося на сцені, всі ті емоції, що вирували у гостей свята, просто нереально. Стільки цього дня зустрілося випускників інституту, теперішніх та колишніх працівників! Поза всяким сумнівом, їм було про що поспілкуватися, що пригадати. Допомагали у цьому ведучі заходу – Альона та Владислав Дутчаки, а також колишні студенти та учасники багатьох заходів в інституті — Григорій Разумовський та Руслан Косенков.

Із подарунками та найкращими побажаннями до інституту завітали цього дня почесні гості: перший заступник міського голови Олег Кудрявцев, генеральний директор ДП «СхідГЗК» Олександр Сорокін, представники підприємств та організацій міста. Отримав інститут багато вітальних телеграм від колег із-за кордону. Надіслала вітання і колишній ректор 2002-2008 рр. Наталя Верхоглядова.

Приємним і для викладачів, і для студентів став приїзд на ювілей інституту колишнього ректора 1999-2002 рр., нині декана Київської бізнес-школи Михайла Крикунова. Він у своїй вітальній промові був щирим і лаконічним, бажаючи усім присутнім віри в себе і у свою країну.

За дорученням керівництва облдержадміністрації вручив нагороди та вітальні листи завідувач сектором ліцензування та атестації навчальних закладів Іван Безена. Грамоти голови облради Євгена Удода отримали ректор інституту О.Шумейко, викладачі Н.Іваннікова, Ю.Лисенко, О.Піддубна, С.Кузьменко, ветеран закладу В.Венгерова.

 

20-річчя інституту стало ювілеєм і для багатьох його працівників, котрі упродовж цього часу були віддані «Стратегії»: В.Абрамов, О.Лаврінченко, О.Піддубна, К.Піддубний, Т.Хорхордіна, Н.Іконнікова, С.Горбачова, В.Бехало.

«Стратегія» – унікальний вуз. Неповторний корпоративний дух, особливі взаємини доброзичливості, душевності, готовності прийти на допомогу, я б навіть сказала сердечності, що ви не зустрінете у жодному іншому вузі країни, — переконана декан факультету управління Лариса Столітня-Соболенко. — Приходять покоління, уходять покоління. Приходять співробітники й уходять. Деякі йдуть назавжди. Але вони, як добрі ангели, спостерігають за нами з небес. Мені здається, що у найскрутніші часи вони приходять нам на допомогу. І яка відповідальність лежить на нас перед пам’яттю тих, кого вже немає, перед тими, хто трудився тут, не шкодуючи себе, щоб усе це створити, примножити й, не доведи Господь, зруйнувати».

Неодноразово цього дня згадували ім’я першого ректора – Садоніна Володимира Григоровича. «Інститут для нього був другою родиною… Тринадцять років тому ми втратили не керівника, викладача й колегу… Ми втратили друга і батька. Пам’ятаємо його завжди – у кожну щасливу й важку мить, проведену в цих стінах, в Інституті, створеному ним для нас», — написано у ювілейному випуску газети інституту.

У цілому, свято видалося надзвичайно позитивним: із жартами і піснями, із квітами і щирими привітаннями, із тортом з великими свічками і, безумовно, з нотками ностальгії, які додали сердечності й теплоти загальній атмосфері.

Зі святом, «Стратегіє»!

 

Людмила НОВОШЕВСЬКА, ІА «Имеется мнение»

Історична довідка

Навчальний заклад, відомий як «ІП «Стратегія», не завжди мав таку назву й не завжди був загальнодоступним, як нині. Народився він у липні 1975 року та отримав досить довгу та нескладну назву – Південний Філіал Центрального Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Міністерства середнього машинобудування. Інститут було організовано на базі СхідГЗК, «хрещеним батьком» стало Управління кадрів і навчальних закладів Мінсередмашу.

У 1991 році інститут опинився на межі виживання. Фінансування інституту повністю припинилося. Новим керівником у серпні 1991 року було обрано доктора технічних наук Володимира Григоровича Садоніна – цим передісторія ІП «Стратегія» закінчується та розпочинається власне історія нинішнього інституту. Інститут віднайшов своє обличчя не одразу. З усіх можливих варіантів (а їх розглядалося безліч) спрацював найбільш неочікуваний – створення вузу. У перший рік існування ІП «Стратегія» було організовано вечірні курси для школярів, які у подальшому перетворилися на підготовче відділення, котре діє й донині.

Кафедра №1 отримала назву «Системний аналіз та облік», кафедра №2 – «Менеджмент». Із 1992 по 2002 рр. відкрито дві спеціальності: «Економіка підприємств» та «Програмне забезпечення автоматизованих систем». Кількість кафедр збільшилася з двох до семи. З’явилися факультети довузівської та заочної підготовки. Почали діяти нові відділи: перспективних розробок, маркетингу, міжнародних відносин, лабораторії практичного бізнесу.

Так у 1992 році виник «Інститут підприємництва «Стратегія», ІІІ рівня акредитації. Вищий навчальний заклад, атестований Міністерством освіти України. У жовтні 2010 року інститут під керівництвом ректора, професора, доктора технічних наук О.О.Шумейка був визнаний акредитованим за ІІІ-м освітньо-кваліфікаційним рівнем.

/2012/03/01/strategiya-institut-simejnogo-tipu/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Масленица по-желтоводски
Следующая запись
Письмо в редакцию: от неверного диагноза до смерти всего полчаса
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *