На даний час у державі продовжується процес реформування кримінальної юстиції та системи правоохоронних органів. Прийнято важливі для цього законодавчі акти, які суттєво впливають на роль та місце кожного правоохоронного органу. З 20 листопада набрав чинності та впроваджується у життя новий Кримінальний процесуальний кодекс України, який є дійсно революційним документом.
Кримінальний процесуальний кодекс України позбавляє судочинство зайвого формалізму, посилює змагальність учасників процесу. Серед нововведень процесуального законодавства є запровадження суду присяжних при розгляді в судах кримінальних правопорушень, за які передбачено довічне позбавлення волі. Введено посаду слідчого судді. Запроваджено поняття "розумних термінів розслідування", рівності сторони захисту і обвинувачення, введено Єдиний реєстр досудових розслідувань.
Зміни у процесуальному законодавстві дають нові можливості спрощеного розгляду злочинів невеликої та середньої тяжкості за допомогою укладання угод про примирення між підозрюваним та потерпілим, або угод про визнання вини між підозрюваним та прокурором. Положення Кодексу дають можливість здійснювати досудове провадження дистанційно в режимі відео конференції, вводять новий інститут негласних слідчих розшукових дій. При цьому значно розширені права захисника, який має право під час досудового провадження збирати докази поряд зі слідчим, призначати експертизи.
Кримінальний процесуальний кодекс визначає роль прокурора у кримінальному судочинстві, шляхом надання повноважень по здійсненню нагляду та процесуального керівництва по всіх категоріях злочинів, з подальшим підтриманням державного обвинувачення в суді.
В поточному році також прийнято важливі зміни до Закону України "Про прокуратуру", які набрали чинності першого грудня цього року. Ці зміни спрямовані на модернізацію та приведення у відповідність до міжнародних стандартів принципів діяльності органів прокуратури України.
Враховуючи вищезазначені перетворення в сфері регламентації дій правоохоронних органів Держави, органами прокуратури вживаються всі передбачені законодавством заходи до виконання завдань, які випливають з вимог Президента України та Генерального прокурора України у сфері кримінального судочинства, здійсненні прокурорського нагляду за додержанням прав і свобод громадянина та інтересів держави.
За підсумками 11 місяців поточного року, прокуратурі м.Жовті Води вдалось спрямувати свою діяльність на здійснення більш ефективного захисту економічних та соціальних прав громадян, а також інтересів держави, враховуючи наявні тенденції в соціально-екнонмічній сфері життєдіяльності міста.
О. ВІВІЧ, прокурор м.Жовті Води