Обґрунтування законності прийняття рішення про відключення індивідуальних споживачів від систем централізованого опалення

МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ  ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ  видало   Н А К А З від  22.11.2005  N 4 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», далі наказ.

Пунктом 1.1 наказу визначено «Цей  Порядок  визначає  процедуру  відключення  від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води (далі – ЦО  і ГВП) житлового будинку при відмові споживачів від послуг ЦО і ГВП».

Пунктом 2.2.3 наказу визначено наступне: «Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, визначених у пунктах 2.1 та 2.2  цього  Порядку».Пунктами 2.1 та 2.2 наказу визначено наступне:

2.1  Для  вирішення  питання  відключення  житлового  будинку (будинків)   від  мереж  централізованого  опалення  його  власник (власники) повинен (повинні) звернутися  до  Комісії  з  письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.

Тобто даним наказом затверджений порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при   відмові споживачів від централізованого теплопостачання та надання дозволу на таке відключення лише власникам житлових будинків.

При цьому наказ не визначає порядок відключення окремих приміщень від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при  розірванні договору на централізоване теплопостачання  між споживачем та виконавцем та надання дозволу на таке відключення виконавцю або постачальнику послуг.

ЗУ «Про теплопостачання» Статтею 24 визначено:

«Захист прав  споживачів  теплової  енергії,  а також механізм реалізації захисту  цих  прав  регулюються  цим  Законом,  Законом України «Про   захист   прав   споживачів»,  іншими нормативно-правовими актами.

Право споживача на розірвання договору передбачено ЗУ «Про захист прав споживачів» в якому статтєю  10 пунктом 1 визначено:

«Споживач  має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг)  і  вимагати  відшкодування  збитків,  якщо виконавець  своєчасно  не  приступив до  виконання зобов’язань за договором або виконує роботу  так  повільно,  що  закінчити  її  у визначений строк стає неможливим».

Пунктом 2 визначено:

«Якщо  під  час  виконання  робіт  (надання  послуг)  стане очевидним,  що  їх  не  буде  виконано  з  вини виконавця згідно з умовами  договору,  споживач  має   право   призначити   виконавцю відповідний  строк  для  усунення недоліків,  а в разі невиконання цієї вимоги у визначений строк  —  розірвати  договір і  вимагати відшкодування  збитків  або  доручити виправлення недоліків третій особі за рахунок виконавця».

Пунктом 4 визначено:

«За  наявності  у  роботі  (послузі)   істотних   недоліків споживач  має  право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків».

Крім того, жодним законом або нормативно-правовим актом України не передбачено обов’язок споживача укладати договір на надання послуг з теплопостачання, примусово користуватися цими послугами та сплачувати за них. Це також суперечить Конституції України, Цивільному та Господарському кодексам України.

Тобто виходячи з вищевикладеного, споживач має право відмовитися від надання послуг теплопостачання, або взагалі не укладати договір на надання таких послуг.

У разі розірвання договору між споживачем та виконавцем,  або не укладанням такого договору, споживач має право не сплачувати за надані послуги.

У цьому випадку ЗУ «Про теплопостачання» Статтею 25 передбачено:

Теплогенеруюча,  тепло транспортна  та  теплопостачальна організації мають право:

«Обмежувати  або   припиняти   постачання   теплової    енергії споживачам  після письмового попередження,  надісланого не пізніше ніж за три робочі дні,  в разі заборгованості за  спожиту  теплову енергію в порядку, встановленому законодавством».

Також «Постановою КМУ від 21 липня 2005 р. N 630 пунктом 26 визначено основну засаду відключення від мереж централізованого опалення: « Відключення   споживачів   від   мереж   централізованого опалення  та  постачання  гарячої  води  здійснюється у разі, коли технічна  можливість  такого  відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання»    схемою  теплопостачання, за умови забезпечення  безперебійної  роботи інженерного обладнання будинку та  вжиття  заходів  щодо  дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення,  вентиляції,  кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних  будівельних  норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації

Виходячи з вищевикладеного,  відключення від систем централізованого опалення окремих приміщень споживача не заборонено виконавцю даних послуг, в данному випадку КП «Жовтоводськтепломережі» та можливе у разі прийняття відповідного рішення міською радою та після розроблення та затвердження схеми теплопостачання.

Тобто, при наявності відповідного рішення міської ради та при розробленій схемі теплопостачання міста, з перспективою переходу міста на автономне  або індивідуальне опалення, індивідуальне відключення від мереж централізованого опалення «Жовтоводськтепломережою» можливе та необхідне і не суперечить законодавству України.

Депутат Жовтоводської міської ради 5-го скликання Більченко О.В.

/2009/04/09/bilchenko/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
ИП «Стратегия». Встреча выпускников-2009.
Следующая запись
Как принимались и исполнялись программы теплообеспечения г. Жёлтые Воды
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *