Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування стосовно службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» за фактом закупівлі уранового концентрату в австрійського товариства «Steuermann» Investitions.
Про це йдеться у відповіді НАБУ на депутатське звернення Сергія Лещенка.
«У НАБУ розглянуто Вашу заяву про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом закупівлі ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» уранового концентрату в австрійського товариства «Steuermann» Investitions — und Handelsgesellschaft mbH», а також щодо можливої причетності до вказаного кримінального правопорушення нардепа Миколи Мартиненка», — йдеться у відповіді.
У НАБУ наголосили, що 11 грудня 2015 року було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування стосовно службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».
Заяву народного депутата Лещенка про вчинення аналогічного кримінального правопорушення долучено до матеріалів вказаного правопорушення.
«При цьому, викладені Вами доводи про можливу причетність до вказаного правопорушення депутата Мартиненка будуть перевірені під час розслідування», — йдеться у документі.
Раніше «Українська правда» провела розслідування, у ході якого з’ясувалося, що соратник прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, народний депутат від «Народного фронту Микола Мартиненко за рік міг заробити на продажі уранового концентрату близько 770 млнгривень.
Служба безпеки України в червні 2015 року відкрила кримінальну справу щодо звинувачення посадовців ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і НАЕК «Енергоатом» у завданні державі збитку на 10 млн доларів.
За даними СБУ, посадовці ГЗК закупили в 2014 році урановий концентрат у спеціально створеної ними за кордоном комерційної структури за ціною 90 доларів/кг на загальну суму 18 млн доларів.
Але в офіційній документації комбінату вартість купленого концентрату вже становила 138 доларів/кг. Надалі концентрат був реалізований «Енергоатому» за угодою на закупівлю вітчизняної продукції.
«Енергоатом» тоді заявив, що в 2014 році закуповував у СхідГЗК лише концентрат, виробником якого вказано це саме підприємство.
Як відомо, Недашковський вперше очолив Енергоатом у 2002 році. Надалі він ще двічі очолював держкомпанію — в 2005 році, коли український уряд формувалося з членів «Нашої України» і БЮТ, і в 2008-му, коли Юлія Тимошенко вдруге стала прем’єр-міністром.
Недашковський встиг попрацювати на посаді керівника «Енергоатому» і після приходу до влади Віктора Януковича — він був звільнений з посади тільки в 2012 році.
У березні 2014 року, після втечі Віктора Януковича і призначення прем’єром Арсенія Яценюка, Недашковський очолив компанію в четвертий раз.
Юрій Недашковський вважається людиною соратника прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, народного депутата від «Народного фронту Миколи Мартиненка.
У квітні глава Держфінінспекції Микола Гордієнко, відкритим текстом назвав Миколу Мартиненка «смотрящим» за «Енергоатомом».
Микола Мартненко не прийшов на допит до Національного антикорупційного бюро.
Про це повідомляє народний депутат Сергій Лещенко.
«Мартиненко не прийшов на допит до Національного антикорупційного бюро. Був його адвокат, який сказав, що у клієнта «гостре респіраторне захворювання», — написав Лещенко.
Він також звернув увагу на те, що НАБУ досі не може викликати на допит Давида Жванію, який викрив оборудки Мартиненка в інтерв’ю «Українській правді».
Мартиненка викликали на допит у рамках кримінальних проваджень.
Економічна правда