«В ході розслідування провадження щодо ОГХК детективи Бюро виявили, що управління банківськими рахунками компаній-посередників за допомогою системи «клієнт-банк» здійснювалось із тих самих ІР-адрес, що й управління банківськими рахунками ДП «ОГХК». При цьому особа, яка працює в «ОГХК», супроводжувала роботу цих «австрійських» компаній», — зазначив Директор НАБУ.
За його словами, «ОГХК» реалізує унікальну титанову продукцію, і могло б приносити до державного бюджету набагато більше коштів, ніж це відбувалося, коли діяла корупційна схема.
«Саме такі схеми, а не розслідування НАБУ, зривають приватизацію державних підприємств», – підкреслив Артем Ситник.
Як встановили детективи Бюро, у 2014 році затримані (разом з іншими особами, у тому числі — громадянами інших держав) утворили групу для отримання неправомірної вигоди в інтересах іноземних компаній, пов’язаних з посадовими особами «ОГХК».
Корупційна схема (див. «Схема завдання збитків ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»), на думку детективів Бюро, зводилась до реалізації за заниженими цінами титанової продукції, що використовується в авіаційній та хімічних галузях промисловості, приватним компаніям-посередникам, зареєстрованим в Австрії та Латвії, та пов’язаними зі службовим особам ДП «ОГХК».
Наразі троє учасників злочинної групи, серед яких – виконувач обов’язків голови правління ПАТ «ОГХК», затримані. 27 та 28 січня Солом’янський райсуд м. Києва обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.
НАБУ