Ініціатива «Громадський контроль» продовжує розслідування що до незаконного скидання промислових відходів підприємством «ГарантМетізІнвест».
У попередніх репортажах ми доводили факт існування цієї багаторічної проблеми. Після цього, на засіданні екологічної комісії керівництво метізного заводу запевняли громадськість міста Жовті Води в безпечності свої відходів, було навіть порівняння промислових відходів з водою «Боржомі».
Запропоновані розрахунки небезпечності відходів «ГарантМетізІнвест» було виконано теоретичним шляхом. Тобто, яки би відходи – КЕК – були сухими, то, теоретично, вони б мали відношення до 4го рівня небезпеки промислових відходів.
Як ми бачимо на відео відходи заводу аж ніяк не сухі. «Громадський контроль» узяв проби відходів та відправив їх до хімічної лабораторії. З даних лабораторії видно, що відходи містять 3 та 2 рівні небезпеки. А це вже, як кажуть в Одесі, дві великі різниці.
Промислові відходи метізного заводу скидаються просто неба, без будь-яких захисних бар’єрів.
Утилізація промислових відходів – ліцензований вид діяльності. «ГарантМетізІнвест» ніколи не мав та не має зараз такої ліцензії. Раніше, до 2011 року, завод платив за утилізацію своїх відходів окремій фірмі, яка мала відповідну ліцензію. Але і на цьому керівництво заводу вирішило зекономити – нащо платити комусь гроші, якщо можна просто зливати свою гидоту у жовтоводську землю. Після 2011 року завод не отримав жодного акту, який підтверджує законність утилізацію відходів.
Окремо треба звернути увагу на кількість промислових відходів «подарованих» жовтоводцям. За даними технічного паспорту та затверджених лімітів завод виробляє 1 122 тони сухих відходів. Це, знову ж таки теоретично та за цілий рік.
На офіційному сайті ГМИ ми бачимо заявлені потреби у 100 тоннах соляної кислоти. За один раз трактор привозить 6 кубічних метрів відходів, та робить до 5 рейсів через день – тобто маємо приблизно 450 тон промислових відходів на місяць.
Одразу після того, як представники «Громадського контролю» та журналісти спіймали «ГарантМетізІнвест» «на гарячому» керівництво почало прямо та через різних посередників тиснути на активістів з метою недопущення цієї публікації чи хоча б відстрочки на 1,5 місяці.
Розуміючи, що наслідком цієї публікації будуть великі штрафні санкції та навіть тимчасова зупинка заводу «Громадський контроль» свідомо іде на цей крок. Ми не торгуємо совістю та рідним містом та цілком покладаємо провину на керівництво метізного заводу.
Громадський контроль, gromko.org