Гучну заяву для ЗМІ зробили троє екс-працівників влади, які днями за власним бажанням залишили посади. Це колишні керуюча справами (секретар) виконкому Ірина Унжакова (її коментар було вже наведено), заступник міського голови Євген Глазирін та секретар Жовтоводської міськради Володимир Гончар. Як і припускали містяни, причина потрійного звільнення виявилася спільною: неможливість працювати разом із міським головою Володимиром Абрамовим.
Ось, що зазначив Володимир Гончар: «Рік тому ми прийшли разом із новообраним міським головою на займані посади. Хтось – в якості заступників міського голови чи керуючої справами, особисто я, будучи депутатом, був обраний секретарем Жовтоводської міської ради.
За минулий рік нашою командою було досягнуто значних результатів, про що міський голова особисто зазначив на своєму річному звіті. За цей час було підготовлено та реалізовано ряд проектів. Деякі з них сьогодні знаходяться ще в роботі. Основні цілі та задачі, з якими ми прийшли працювати у владу, з міським головою у нас повністю співпадають – це зробити наше місто кращим та комфортнішим для проживання. Але останнім часом пріоритети та вектор напряму роботи у нас із Абрамовим докорінно розійшлись.
Для міського голови, як колишнього адвоката, в першу чергу є захист бізнесу, на чому він весь час наголошує. Для нашої ж команди в першу чергу – це захист жовтоводців, громади міста та реформи.
За останній рік, задля підвищення рівня прозорості та підзвітності влади, нам вдалося зробити те, що не вдавалося зробити роками. Це впровадження системи електронних петицій, програми громадського бюджетування – фінансування громадських проектів.
Ми одними із перших в області впровадили систему електронних закупівель Прозорро, перевели надання адміністративних послуг у електронний вигляд, налагодили тісну співпрацю з громадськими організаціями та міжнародними донорами.
Ми наділяємо інших тими ідеальними якостями, котрі намалювали собі у своїй уяві, які на жаль, не співпадають з очікуваними результатами. Бо ніколи не виростуть на вербі груші, як і на сосні – яблука. Ми ніколи не тримались за ці посади. Бо працювати на користь жовтоводців та рідного міста, не означає – працювати у виконкомі. Ми не боїмось змін та завжди до них готові. Ми не боїмось роботи помилки. Бо помилки не робить лише той, хто нічого не робить Головне – це проводити роботу над помилками.
Жовті Води не повинні стати заручником політичних амбіцій однієї людини. Тому ми йдемо зі своїх посад, щоб врятувати місто від назріваючої політичної кризи, від штучно створеного протистояння бізнес-груп та реформаторів.
Ми йдемо, щоб надати можливість іншим проявити свої професійні якості під час служіння місту. Але ми нікуди не збираємось зникати, ми залишаємось у Жовтих Водах і надалі будемо працювати на благо міста.
Свою позицію наступним чином висловив Євген Глазирін: «На посаді заступника міського голови я працював із 5 січня минулого року. На початку діяльності мені була доручена координація роботи структурних підрозділів гуманітарного та соціального напрямку (це відділи освіти, культури, сім’ї та молоді, фізичної культури та спорту, служба у справах дітей, УПСЗН, ЦСССДМ, ТЦСО). Після початку активної роботи з міжнародними донорськими організаціями додався відділ економічного та інвестиційного розвитку.
Але буквально за півроку нашої спільної роботи частину функцій з мене почали знімати. Спочатку з мого підпорядкування вивели центр територіального обслуговування, а потім – інші підрозділи гуманітарного та соціального напрямку.
Наскільки ефективною була робота моя робота на цій посаді? Сам міський голова у своєму річному звіті визнав її цілком успішною. Лише один проект, яким ми реалізували спільно з педагогічним коледжем, приніс до міста допомоги на суму більше як 500 тис.грн. Також було активізовано роботу з громадськими організаціями. Ми налагодили з ними ефективні контакти. Лише за останні два місяці проведено три тренінгових заняття та круглий стіл із Центром підтримки громадських та культурних міських товариств. Цей проект реалізувався в межах гранту, наданого Фондом Чарльза Стюарта Мотта (США). Робилося це для того, щоб розробити нову стратегію розвитку міста Жовті Води. На сьогоднішній день цей проект знаходиться ще в роботі. Аналогічний проект у смт. Ювілейне обійшовся у 250 тис.грн. Усі кошти надходили до нас від донорських організацій, а не з бюджету міста.
Це не основна наша діяльність. Основною була організація роботи підрозділів, які займалися вирішенням соціальних питань. Але ця додаткова робота була досить значимою і дала позитивний результат.
Проте дуже багато наших напрацювань та ідей стосовно змін та реформ, новаторських підходів, розроблених на основі передового вітчизняного та закордонного досвіду, на жаль, так і залишилися на папері.
Нам не вдалось переконати міського голову і більшість депутатів у необхідності активних дій. У необхідності реформування ЖКГ, запровадження нових інструментів електронного врядування, електронних систем контролю за діяльністю органів виконавчої влади. Тому на сьогодні я не бачу можливостей для конструктивної роботи в цьому напрямку.
Зараз разом із членами нашої команди ми працюємо над створенням громадської структури – Агенції місцевого розвитку, яка сприятиме розвитку жовтоводської громади. Такі організації багато років сприяють розвитку таких міст як Львів та Вінниця, Кременчук та Кривий Ріг. Сподіваюсь, що спільними зусиллями ми все ж таки зможемо напрацювати пакет рішень, які допоможуть нашій громаді відчувати себе впевнено в прийдешніх днях, прийдешніх роках. І наше місто відродиться, його економічний та культурний потенціал буде реалізовано у повному обсязі».
Від редакції. Звісно, громаді Жовтих Вод було б цікаво почути і думку міського голови Володимира Абрамова. Тож, сподіваємося, що наші читачі отримають і його коментар щодо резонансного звільнення колишніх однодумців.
ІА «Имеется мнение», відео: ТРК “Жовта Річка”