Існуючі тарифи на теплопостачання потрібно зменшити

В газеті  «Жовтоводські вісті» вд  06.11.2009 р. надруковано рішення виконкому  Жовтоводської міської ради від  29.10.2009 р.  №544, згідно з яким тарифи для населення за послуги централізованого опалення на опалювальний сезон  2009 – 2010 р.р. залишені на рівні  опалювального сезону  2008 – 2009 р.р.

золотые тарифы

На мою думку вказані тарифи не можуть бути економічно обґрунтованими в зв’язку з тим, що в опалювальному сезоні  2009 – 2010 р.р.  ТЕЦ  КП  «Жовтоводськтепломережа» переведена в режим роботи сезонної котельні. Виведені з експлуатації 4 парових котла та  3 парогенератора  ТЕЦ з усім допоміжним обладнанням, хімводоочисткою питної води з установками підпитки тепломережі та баковим господарством, основна частина електрообладнання, контрольно-вимірювальних приладів та автоматики.Вироблення теплоенергії, що постійно знижується, уже в цьому опалювальному сезоні забезпечується одним працюючим водогрійним котлом  ПТВМ-100 з п’яти встановлених.  При одному резервному необхідність в трьох котлах, що залишаються, відпадає.  Також відпадає необхідність в  3-х  із  5-ти магістральних теплових трубопроводах, так як необхідне навантаження забезпечується одним  прямим  (тим, що подає), та одним зворотним трубопроводами.  Резервні магістральні трубопроводи в такому випадку нормами проектування не передбачені, так як діючи трубопроводи піддаються гідравлічним випробуванням під тиском не менше  16 кг/см2 двічі на рік, до початку та після закінчення опалювального сезону.

Виключення з експлуатації не задіяних в виробленні тепла агрегатів, обладнання та комунікації, різко знижують постійну складову витрат на вироблення теплоенергії (амортизаційні витрати, витрати на капітальні ремонти обладнання і комунікацій, транспортні витрати, матеріали на експлуатацію, ремонт, зменшує чисельність персоналу і т.ін.),  знижуються питомі норми витрат палива на вироблення теплоенергії, так як в експлуатації залишаються високоефективні котли  ПТВМ-100  з  КПД  до  95%, зменшуються витрати електроенергії, води, реагентів на експлуатацію і ремонт обладнання та комунікацій.

Враховуючи викладене, щомісячна плата за послуги з централізованого опалення для населення в опалювальному сезоні 2009 – 2010 р.р повинна суттєво зменшитись відносно до опалювального сезону  2008 – 2009 р.р.

Для того, щоб отримати нові, дійсно економічно обґрунтовані, тарифи на послуги з централізованого опалення, враховуючи переведення  ТЕЦ в режим роботи сезонної котельні, необхідно, щоб  керівництво  КП  «Жовтоводськтепломережі» подало в робочу групу з розрахунку вартості тарифів такі поновлені розрахунки:

1. Амортизаційних витрат та витрат на капітальний ремонт обладнання і комунікацій, що залишилися в експлуатації.

2. Планової чисельності персоналу  КП  «Жовтоводськтепломережі».

3. Питомі норми витрат палива на вироблення  1 Гкал. Теплоенергії з визначенням величини КПД котла.

4. Питомі норми витрат електроенергії на:

— вироблення теплоенергії;

— транспортування теплоенергії;

— хімводоочистку для підпитки тепломережі.

5. Витрат електроенергії на :

— ремонти;

— господарчі потреби.

6. Витрат технічної води на вироблення  1 Гкал. теплоенергії та госп.побутові потреби.

7. Навантаження на хімводоочистку та обсяги витрат води на її власні потреби.

8. Витрат реагентів на пом’якшення підпиточної води тепломережі з розрахунком витрат реагентів на одну регенерацію фільтра.

9. Обсягу витрат горюче-мастильних матеріалів.

10. Витрат на послуги лабораторії КВП та А, (згідно з кошторисом становлять  156 тис. грн. в той час, коли кількість задіяних на сьогодні контрольно-вимірювальних приладів зменшилась приблизно на  80%).

11. Витрат теплоенергії на господарчі потреби.

12. Витрат води та кількість стоків на обслуговування виробничих приміщень.

13. Втрат тепла та води в теплових мережах.

Необхідно також подати:

— обґрунтування необхідності в  34-х одиницях транспортних засобів;

— добові діаграми  приладу контролю температури зовнішнього повітря  (або журнали «погодники» чергового диспетчера  ТЕЦ ) за останні три опалювальні сезони, для вибіркової перевірки температур, що взяті за основу в розрахунках реалізації теплової енергії, (так помилка в визначенні середньої температури на  2*  тягне за собою збільшення (зменшення) кошторису витрат на  1 млн. грн.  щомісячно).

Вищенаведені матеріали дадуть змогу проаналізувати та зробити висновки чи є тарифи на послуги централізованого опалення для жителів  м.  Жовті  Води економічно обґрунтованими.


Член робочої групи з розрахунку вартості тарифів Більченко О.В.

/2009/11/11/tarifi/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Чудеса «правового» государства
Следующая запись
В борьбе за тепло и качество
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *