Напередодні Дня місцевого самоврядування «Жовтоводські вісті» поспілкувались із новообраним міським головою Володимиром Васильовичем Абрамовим. Мова йшла про перші кроки міської влади, про зміни, які були обіцяні, і яких чекає громада.
Нагадаємо, що міський голова і нова міська рада набули свого чинного статусу на першій сесії ради 7-го скликання, яка відбулася 25 листопада. А 30 листопада відповів на питання газети.
— Перш за все, поздоровляю всіх працівників органів місцевого самоврядування із професійним святом, бажаю здоров’я, натхнення і витримки. Працювати в нинішніх умовах дуже важко, та ще й за невелику зарплатню. Тож люди, котрі сумлінно ставляться до своїх обов’язків, заслуговують на повагу. Бажаю, щоб вони продовжували працювати і надалі. Ще раз бажаю їм та їхнім близьким здоров’я.
Щодо змін, які відбудуться.
Перш за все, як я і обіцяв, зустрічі з мешканцями міста відбуватимуться по суботах. Перша уже була 28 листопада. Зустрічі з людьми відбуватимуться і в подальшому по суботах. Скоріше за усе, вони розпочинатимуться о 9-й годині і триватимуть до 15-ї. Але, взагалі, я буду стільки – скільки буде людей.
— З якими питанням звертались люди під час першої зустрічі?
— Питань було дуже багато, але головні – щодо ремонту покрівель. Це найсуттєвіші питання, оскільки люди потерпають від того, що їх помешкання практично заливає. Поточні ремонти не робилися роками. Мене здивувало те, чому стільки звернень, коли саме я вів прийом. Як з’ясувалось, люди чекали саме мене, щоб не звертатись до попереднього міського голови, оскільки вже втратили надію. А від мене вони чекають певних дій із вирішення цього питання. Окрім того, в суботу на прийом колективно прийшли представники будинку №38 по вул.Франка – там, де споруджується нова шатрова покрівля. Сталося те, що в жодному разі не повинно було трапитись. Ремонтно-будівельні роботи розпочались, дах «розкрили», почали встановлювати нову покрівлю («подушки», каркас), але не довели до кінця – дах не покрили. Пішли дощі й покрівля тепер тече там, де вона ніколи не текла, і не тільки у тих, хто мешкає на п’ятому поверсі, а й на третьому. Люди у відчаї.
— Гроші бюджеті використовувались для ремонту?
— Так, гроші бюджеті, окрім того, за повідомленням відповідальних осіб, уже було витрачено понад 700 тис. грн. За ці кошти, я вважаю, можна виконати роботи. Наразі це питання вирішується. Обговорювалось воно і на оперативній нараді керівників комунальних підприємств у присутності представників громадських організацій і мешканців міста.
— Це питання буде вирішено взимку?
— Його потрібно вирішити негайно. Розглядаються різні варіанти, ми готові навіть змінити підрядника. Але питання, ще раз наголошую, потрібно вирішувати негайно, оскільки мова йде про безпеку громадян, як мешкають у цьому будинку.
— Володимире Васильовичу, на першій сесії Ви говорили, що будуть зміни в регламенті роботи міської ради. Чого саме ці змінити стосуватимуться? Це буде новий регламент, чи за основу буде взятий попередній, а до нього внесуть зміни?
— У відповідності до ст.9 діючого регламенту нова міська рада повинна затвердити регламент. У минулі роки, зазвичай, це відбувалося таким чином: брали чинний регламент, вносили до нього несуттєві зміни, затверджували його. А інколи взагалі ніякі зміни не вносились. Цього разу було вирішено переробити регламент повністю. За основу були взяті регламенти діючих рад, у тому числі Олександрійської та Кам’янець-Подільської, а також модельний регламент інституту, який розробив такий регламент як «модельний». Ні у, звичайно, діючий. Працювали молоді депутати, я вважаю, що спрацювали непогано. На 30 листопада новий регламент розроблено.
— Чи зміниться щось кардинально в новому регламенті?
— Регламент визначає порядок діяльності міської ради. Що, зокрема, передбачено. Буде не сім постійних депутатських комісій, а п’ять. Оскільки депутатів зараз менше, то й комісій буде менше, але за кількістю депутатів вони будуть краще укомплектовані. Дві комісії – по вісім депутатів, інші – приблизно по шість.
Наразі працює робоча група у складі дев’яти депутатів під головуванням міського голови, яка опрацьовує питання щодо формування проектів рішень на другу сесію міської ради, перше пленарне засідання якої відбудеться 2 грудня. Це питання про вибори секретаря міської ради, про кількість, склад та назву постійних депутатських комісій, про голів цих комісій, про затвердження регламенту, про склад виконавчого комітету. Щодо останнього – усі погодились, що буде 15 осіб. Керівників комунальних підприємств там не буде. Ми демократично поставились при формуванні виконкому, тож хто буде його членами: міський голова, два його заступники, секретар міської ради і секретар виконкому; по одному представнику від міських осередків політичних партій; два представники — від громадських організацій; СхідГЗК матиме представництво: один — співробітник підприємства та ще один — або від профспілки, або від ради ветеранів.
— Раніше заступників міського голови було три. У Вас буде два заступники? За які напрямки роботи вони відповідатимуть?
— На цей час поки що буде два заступники. Вони вже були представлені членам робочої групи. Один буде з економічних питань, і другий заступник – із питань освіти і культури.
— А напрямком житлово-комунального господарства займатиметься заступник з питань економіки?
— Ні, цього заступника поки що немає. Є вакансія.
— Розкажіть, будь ласка, про роботу депутатів із виборцями. Вони вестимуть прийом там, де й раніше це відбувалось?
— Зараз вирішується питання про дні і місце прийому депутатів. Якщо депутатові ніде буде вести прийом своїх виборців, то йому буде визначене місце в якому-небудь комунальному закладі. Окрім того, передбачається місце для прийому виборців у приміщенні виконкому міської ради.
— Щодо апарату виконкому. Тут відбудуться якісь зміни? Можливо, назви відділів чи напрямки їх роботи?
— Щодо виконавчого комітету. Паралельно з поточною роботою мною здійснювалась і здійснюється на цей час кадрова робота: вивчаються справи кожного працівника виконавчого органу ради (освіта, підвищення кваліфікації, посадові обов’язки, інші документи). Після цього з керівниками відділів і управлінь буде обговорено питання щодо оптимізації роботи їх підрозділів, завантаженості, а також пропозиції щодо зміни структури. Це дуже серйозні питання, аби як до цього підходити не можна. Будуть заслухані усі думки, усі сторони, будемо аналізувати, але поспішних рішень не буде.
— У своїй передвиборній програмі Ви зазначали, що керівники комунальних підприємств будуть призначатися на роботу на конкурсних засадах.
— Так, кадрова служба виконкому отримала завдання розробити Положення про проведення конкурсу на заміщення посади керівника комунального підприємства. Проект уже є. Ми його не видумували, є подібні, тож ми їх використали у своїй роботі. Гадаю, що це Положення буде затверджено на сесії.
— Якщо підбити підсумок нашої розмови.
— Хочу сказати, що роботи дуже багато. Але мене надихає те, що у новобраних депутатів є бажання працювати разом зі мною. Окрім того, працівники виконкому, котрі бачать, що я працюю і вдень, і увечері, і в суботу, і в неділю, також зі мною працюють. Тобто, саботажу я не бачу. І це мені подобається. За ті гроші, які вони отримують, мені не ставлять ніяких підніжок. Поки що у нас немає жодних суттєвих протиріч, які б створювали перепони для нашої роботи в цій команді. Скажу навіть більше: вони якось мобілізувалися. Може, я до них і строго ставлюся, але справедливо. Тож мені подобається, як вони працюють, і наразі поки що немає бажання когось звільнити. Усі сумлінно виконують свої обов’язки.
А ось щодо керівників комунальних підприємств є кадрові питання. Деякі з них забувають, що вони працюють для населення, але це населення вже не сприймає їх як керівників – не бажає їх ні бачити, ні чути. Сьогодні на нараді я сказав таким керівникам: або мешканці міста Жовті Води, або – ви. В мене іншого вибору немає.
Наталя Сіра, Жовтоводські вісті