Ігор Затинацький: Жовтим Водам – бути!

Існує загальновідомий вислів (авторство якого остаточно не підтверджено): „В России есть две беды – дороги и дураки”. А які біди-проблеми турбують мешканців нашого міста? Про це я дізнаюсь, займаючись депутатською роботою, постійно ведучи прийоми виборців. До речі, стан доріг – це одна з найбільш хвилюючих проблем, на вирішення якої чекають жовтоводці. Крім цього, люди скаржаться на проблеми із працевлаштуванням, ну і, зрозуміло, на вартість і якість комунальних послуг. Вирішення хоча б цих трьох болючих питань значно полегшить життя городян. Тож хочу поділитися з читачами газети „Жовтоводські вісті” своїми міркуваннями з цього приводу.

Переконаний, що досить розумним рішенням міської влади було б придбання власного асфальтного міні-заводу. Будь-яке власне виробництво – це розумне вкладення коштів. Навіщо купувати асфальт в інших містах? Навіщо забезпечувати роботою підрядні та субпідрядні організації для виконання асфальтування міських вулиць, сплачуючи їм чималі кошти та сяк-так латаючи дорожнє покриття щороку? Це просто економічно невигідно, я це розумію як людина, яка займається власним виробництвом. Вклавши бюджетні кошти у придбання власного асфальтного міні-заводу, місто отримає суттєвий економічний ефект та якісне дорожнє покриття. Адже ми не повинні жити одним днем, треба дбати про майбутнє. А скупий, як відомо, платить двічі.Проблема безробіття. Так, на жаль, у нашому місті є чимало людей, які не можуть реалізувати свій професійний потенціал. Їхні знання, досвід, талант нині виявилися непотрібними. У чому я вбачаю вирішення цієї проблеми? Безумовно, у підтримці місцевих виробників і стимулюванні їхньої діяльності. Замисліться: якщо б у Жовтих Водах було 200 таких підприємливих засновників власного виробництва, як, наприклад, Більченко, Замула, Решетило, скільки людей можна було б забезпечити роботою, та як добре наповнити міський бюджет за рахунок податків? Ми не повинні втрачати інтелектуальний потенціал, успадкований сучасними жовтоводцями від своїх батьків та дідів, які у 50-ті роки приїхали будувати це місто з різних куточків Радянського Союзу та являли собою, без перебільшення, цвіт радянської науки та виробництва.
Вирішення проблеми безробіття дозволило б повернутися до Жовтих Вод молоді, це б покращило демографічну ситуацію, а отже забезпечило б подальший розвиток рідного міста.
Тепер щодо питань житлово-комунального господарства. Навряд чи в нашому місті знайдеться людина, яка стовідсотково задоволена якістю та вартістю комунальних послуг. Враховуючи досвід інших міст, ми бачимо, що перспективним напрямком розбудови ЖКГ є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Сплачувати тільки за ті послуги, які насправді отримуєш, та контролювати якість їх надання – ось перевага функціонування ОСББ.
Найважчим тягарем у сімейному бюджеті жовтоводців є сплата за послуги з опалення житла. Як полегшити цей тягар?
Наразі мешканці міста опинилися в замкненому колі: на законодавчому рівні заборонено відключатися від централізованого опалення окремим квартирам, можна відмовитися від послуг ТЕЦ та встановити собі автономне опалення лише цілим будинком. При цьому в кожному багатоквартирному будинку є певна категорія мешканців, які не мають потрібної для цього суми коштів. Але ж вихід є. Це безвідсоткове кредитування, завдяки якому щомісячний платіж буде практично дорівнювати тій сумі, яку мешканці сплачують за послуги Тепломережі. А сплативши кредит, вони матимуть якісне опалення житла, сплачуючи за газ (якщо це – газове опалення), мінімальну суму. Ми маємо певний досвід щодо спеціальних програм із такого кредитування.
Наведу приклад. Власник трикімнатної квартири, який встановив автономне опалення на початку опалювального сезону 2009-2010 років, за 7 місяців витратив усього 840 куб. м газу (на користування газовою плитою для приготування їжі та на опалення житла). І сплатив за це всього 420 грн., тобто 60 грн. на місяць. А 500 грн. щомісяця витрачав, щоб погасити кредит.
У той самий час мешканці аналогічних за площею квартир сплачували близько 500 грн. щомісяця Тепломережі. І будуть так само сплачувати наступного року, через два роки, три і так далі. Між тим, той, хто встановив автономне опалення, погасивши кредит протягом 2-3 років, надалі у холодні місяці буде сплачувати лише ту мінімальну суму, яка витрачається на газ.
До речі, Програмою розвитку системи теплозабезпечення міста Жовті Води, затвердженою сесією міської ради, передбачається сприяти мешканцям міста у питаннях переведення їхнього житла на індивідуальне опалення. Тож, треба переходити від слів до діла та вживати реальних заходів щодо цього – тих, які я наводив вище.
Я вважаю себе патріотом рідного міста, мені небайдужа доля його мешканців. І, незважаючи на всі негаразди та недоліки нашого життя, я переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо покращити добробут кожного жовтоводця. Жовтим Водам – бути!

Ігор ЗАТИНАЦЬКИЙ, депутат Жовтоводської міської ради

/2010/05/21/zhovtim-vodam-buti/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Информирует СЭС
Следующая запись
Городскому историческому музею – 25!
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *