Хто і як платить внески до Пенсійного фонду

Одне із найважливіших завдань, які стоять перед органом Пенсійного фонду України, – це забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати пенсій та допомог. А це можливо лише за умови достатнього наповнення бюджету Фонду.

Надходження від СхідГЗК до Пенсійного Фонду складає 42% від загальних по м. Жовті Води

Ситуація з наповненням бюджету Пенсійного фонду як по нашому місту, так і по Україні в цілому, сьогодні дуже непроста. Спеціалістами управління докладається максимум зусиль, щоб виконати планові показники по власних надходженнях, доведені колективу головним управлінням ПФУ. Управління тримає ситуацію по наповненню бюджету ПФУ під постійним контролем завдяки окремим підприємствам міста. У першу чергу це – ДП «СхідГЗК», керівником якого є Сорокін О.Г., надходження коштів до бюджету Фонду по нашому місту від даного платника складає 42%. Серед кращих платників також хочеться виділити: ДП «УкрНДПРІпромтехнології» (керівник – Кошик Ю.Й.), Жовтоводське УЕГГ (керівник Колінько О.І), комунальне підприємство «ВЖРЕО», (керівником Шевяков А.І), приватні підприємства: ТОВ «Позитрон GmbH», (керівник Зонов С.П.), ТОВ «Тетра» (керівник Боталов Л.О.).

Усвідомлення платниками необхідності своєчасних розрахунків із Пенсійним фондом має позитивні наслідки.

Проте не всі керівники підприємств розуміють, що порушення платіжної дисципліни суттєво впливає на формування бюджету Пенсійного фонду та ставить під загрозу своєчасну виплату пенсій та допомог пенсіонерам, для більшості яких пенсійна виплата є єдиним джерелом існування.

Крім того, як роботодавці, так і керівники позбавляють своїх найманих працівників страхового стажу, що в майбутньому суттєво вплине на розмір їхніх пенсій.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відповідальність за сплату страхових внесків покладено на страхувальників – роботодавців.

Станом на 1 вересня поточного року цілий ряд підприємств міста є заборгованість перед Пенсійним фондом України.

Найбільшу частку заборгованості становлять борги ВАТ «Південний радіозавод», ВАТ «Електрон-Газ», КП «Жовтоводськтепломережа», ДП «НТЦ КПРВ», ДП «НВК «АтаМ».

Для прикладу зазначу, що страховий стаж працівників ВАТ «Південний радіозавод» зараховано лише по 31.03.2005 року. І не вистачає всього лише 23,0 тис.грн., щоб зарахувати повний місяць страхового стажу (квітень 2005 року), а це значить, що десятки людей, яким необхідна сплата внесків за квітень 2005 року, не зможуть провести перерахунки пенсій, а отже втрачають щомісяця певну суму коштів.

По ДП «НТЦ КПРВ» страховий стаж зараховано лише по 30.09.2009 року. По декілька місяців поточного року не зараховано страховий стаж працівникам підприємств КП «Жовтоводськтепломережа» та ДП «НВК «АтаМ».

Тож, звертаюся до всіх керівників підприємств-боржників з проханням віднайти можливість погасити заборгованість із платежів до Пенсійного фонду, тим самим забезпечити конституційні права як найманим працівникам своїх підприємств, так і найбільш незахищеній верстві населення – пенсіонерам. Адже загальна заборгованість підприємств-боржників станом на 01.09.2010 року складає 8,5 млн.грн., а вони для бюджету Пенсійного фонду геть не зайві!

Віра ПАНІНА, начальник управління ПФУ в м.Жовті Води

/2010/09/29/zheltovodskie-nalogi-2/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
ЮРЗ. Сериал «Ликвидация». Первая серия.
Следующая запись
Письмо в редакцию: утренние автобусы отменили, как добираться маленьким школьникам?
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *