Те, що у Жовтих Водах є талановиті музиканти, останнім часом, певно, ні у кого з мешканців нашого міста не викликає сумніву. Їх популяризації минулого року добре посприяли проведені в ІП «Стратегія» рок-фестивалі та й інші загальноміські культурні заходи. А ось те, що музика розвивається у нашому місті на достойному рівні, могли б довести успішні виступи жовтоводських музикантів в інших містах, де публіка є набагато більш вимогливою і «балуваною». Власне, це вдалося зробити етно-джаз-рок групі «NN». Про концерт у дніпропетровському арт-центрі «Квартира» розповіли учасники групи гітарист Олександр Котков та бас-гітарист Олександр Кокуценко.
Кор. Як ви потрапили до арт-центру? Вас запросили?
О.Котков: Скоріше ми напросилися. Відправили демо-матеріал, зв’язалися телефоном і домовилися про виступ. Зустріли нас дуже тепло. «Квартира» – цікавий заклад. Це не бар, не ресторан. Скоріше, це закритий клуб. Просто так туди не потрапиш. Ти приходиш, дзвониш у двері, на тебе дивляться і вирішують – впускати чи ні.
Кор. Як у звичайну квартиру?
О.Котков: Так. Це і є триповерхова квартира у житловому будинку («сталінка»). Приміщення не дуже велике. Є там і маленька барна стійка. Але поки ми грали, ніхто не їв і не пив.
О.Кокуценко: Там є і галереї, і зони відпочинку.
О.Котков: Одним словом, як у квартирі, ніби ти прийшов до хорошого друга додому.
Кор. Із чого складалася ваша програма?
О.Котков: початок концерту був запланований о сьомій годині вечора, котрий мав тривати близько години. На восьму годину планувався показ кінофільму за участю Леонардо ді Капріо «Пляж».
О.Кокуценко: Дуже рідкісне поєднання! (Обидва Олександри починають сміятися. Ті, хто чув музику «NN», зрозуміють жарт, – від автора). Фільм, безумовно, цікавий.
О.Котков: «Готуємося до літа з Нового року» – концепція цієї вечірки. Адже виступали ми 13 січня, перед Старим Новим роком. Так от, коли дійшла черга до фільму, серед глядачів було проведено опитування: «Дивимося фільм «Пляж» або просимо музикантів влаштувати джем?» (англ.Jam session — «джем-сесія», дослівно «приємне проведення часу», на музичному слензі – імпровізація, – від авт.) Так от глядачі обрали нашу музику, відмовившись від перегляду фільму. Нам було приємно.
Кор. Як можна назвати стиль вашої музики?
О.Кокуценко: Це і етно, і джаз, і рок. Як кажуть, «потрібне підкреслити».
О.Котков: Я не люблю взагалі слово «формат». Я люблю, коли є «смак». Ось хороше слово – «смак» – відчуття краси, ставлення до краси. Головне, щоб було «смачно», по-артовому.
Кор. А ваша аудиторія?
О.Котков: Наша цільова аудиторія вузька. Я скажу думку, яку висловили звукорежисери й інші «мешканці» «Квартири». Режисер і вільний художник Юрій, приміром, вважає, що нашою аудиторією є такі от «вільні художники», журналісти, актори, письменники, музиканти…
Кор. Одним словом, творча інтелігенція.
О.Котков: Приємно було, що професійні звукорежисери в першу чергу цікавились, хто в нашій групі є композитором і аранжувальником. Їх зацікавила сама концептуальність, сама ідейність. Говорили, що музика цікава і оригінальна, що в арт-центрі виступають чимало груп і вони є більш професійними, але у нас «є ідея», у нас «все продумано». Це, звичайно ж, завдяки нашому керівнику – Юрію Скрипнику.
Кор. Наскільки мені відомо, під час вашого виступу звучали ще й вірші у виконанні Коткова?
О.Котков: Так, я читав вірші Лермонтова, Пушкіна, а також сучасного автора Віктора Пєлєвіна та езотеричні частівки Кирила Комарова. Оскільки у нас відсутній вокал, тобто інформаційний пласт побудований цілком на музиці, нам не вистачало вербального інформаційного пласта. Тому і було вирішено читати вірші, робити такі собі театральні мініатюри.
Кор. Тим більше, досвід театральних виступів у тебе є (О.Котков – колишній учасник народного театру Палацу культури, – від авт.). Цікаво, як поєднувалася ваша музика із творами класиків?
О.Котков: Вірш слугував певним психоемоційним орієнтиром музиці. Це був і контраст: наприклад, звучить східна музика, а в цей час лунає вірш Пушкіна: «Эй, пошел, ямщик!» – «Нет мочи: Коням, барин, тяжело, Вьюга мне слипает очи, Все дороги занесло…» Ось така була гра контрастів. Ті ж самі поціновувачі відзначили, що у нашому виступі було багато арту. Арт артом поганяє (сміється, – від авт.)!
Кор. Наскільки ви самі отримали задоволення від виступу?
О.Кокуценко: Нам самим дуже сподобалося. А набагато приємніше те, що це сподобалося й дніпропетровській публіці. В антракті ми поспілкувалися, роззнайомилися. Звукорежисери надали нам професійні поради, які, до речі, вони дають не кожному.
О.Котков: Людей було небагато, але усі вони були приємні. Були і жовтоводці, котрі мешкають нині у Дніпропетровську. До речі, на концерті побувало і дніпропетровське телебачення. Кореспондент зацікавилась нашою групою і за її ініціативою було створено сюжет.
Нам же, жовтоводцям, в свою чергу, приємно, що творчість наших музикантів оцінили й за межами міста. Хоча ті, хто знайомий з творчістю Юрія Скрипника, без сумніву, вважають, що цього замало для його таланту. А той, хто знає Юрія Миколайовича особисто, розуміє, що це вже багато для його скромності й невибагливості до слави й популярності.
Людмила НОВОШЕВСЬКА, ИА «Имеется мнение»
Довідка:
Арт-центр «Квартира» – перший у Дніпропетровську культурний центр, де намагаються розвивати і підтримувати усі можливі напрямки мистецтва. Арт-центр розташований на трьох поверхах старовинної будівлі кінця 19 століття, який є одночасно виставковим простором, концертним майданчиком і театральною сценою. Створений у 2009 році арт-центр «Квартира» придбав славу культового місця, в якому втілюються в життя найсміливіші проекти всеукраїнського та міжнародного масштабу, а відомі режисери, музиканти, письменники, поети та художники з радістю за чашкою кави поговорять з вами про життя і творчість.
Довідка:
Склад групи «NN»:
Юрій Скрипник – композитор, муз. керівник, флейти
Олександр Котков – гітара
Олександр Кокуценко – бас-гітара
Єгор Бурнос – клавішні
Максим Черномор – саксофон
Павло Кучеренко – ударні
Євген Дем’яненко – гітара