— Я вже на п’ятому курсі, але, як і багато моїх друзів, поєдную навчання з роботою – працюю на Фабриці штучного хутра, вчуся за індивідуальним графіком. Наш інститут дає можливість випробувати свої сили на виробництві без відриву від навчання.
— Денис, ти є директором студентської газети. Як часто вона виходить, і про що ви пишете?
— В ідеалі газета має виходити практично щомісяця, але в нас виходить десь шість номерів протягом навчального року, намагаємось видавати газету до усіх цікавих свят і подій. Нині ми готуємо випуск до Дня студента. Як завжди, перша сторінка буде присвячена головній події, інститутським новинам, у газеті мова йтиме про те, що хвилює сьогодні студентів, про те, що газеті виповнилось чотири роки, про те, що ми відкрили власний сайт, і будь-хто може зайти на нього і прочитати наші матеріали. Будуть фото із нещодавно проведеного Хеллоуіна. Не забуваємо про рубрику «ЖЗЛ» («Жизнь замечательных людей» – від ред.), в якій ми розповідаємо про наших викладачів.
Загалом, збираємось ми двічі на тиждень, вирішуємо, про що будемо писати.
Дівчата, яких у нас більшість, люблять писати про стосунки, я пишу на різні теми. Приміром, нещодавно була моя стаття «Не делайте поспешных выводов», в якій я розмірковував про те, що поспішні висновки часто призводять до непоправних наслідків. З’явилась ідея написати серію статей на тему: «Якщо…, то…». Приміром, «Якщо світить сонце, то…; Якщо нема чого поїсти, то…» і т.д. Виходить досить цікаво.
— Нині багато говориться про дозвілля молоді, яке, на думку більшості її представників у Жовтих Водах не дуже добре організоване. Що ти можеш сказати з цього приводу?
— Можу сказати, що молодим потрібно місце, де вони могли б проводити свій вільний час змістовно і цікаво – послухати музику, подивитись концерт, якусь виставку, або просто посидіти зі своєю дівчиною у приємній атмосфері. Щоб це було по кишені. Знаєте, не кожен із молодих піде у «Радугу», де проводять дозвілля переважно дорослі люди, і ти зі своїм кухлем пива почуваєшся поряд із ними не дуже затишно. У «Дискавері» гарна дискотека, потанцювати можна досхочу, а от, щоб поспілкуватися, доводиться виходити на двір, адже музика там грає дуже голосно.
Як варіант такого підходящого приміщення для спілкування молоді я бачу бар «Старе місто». Кажу це не заради реклами, просто мрію перетворити його на арт-клуб. Із керівництвом цього закладу у нас є взаєморозуміння. Там могли б виступати наші рок-групи, приміром, які в місті є і грають досить цікаву музику тощо. Є пропозиції щодо виступів від груп із Кривого Рогу, Вільногірська. Зал підходить і для концертних програм, і для дискотеки. У нас уже пройшли в цьому барі два заходи, останній – на Хеллоуін. Зал був заповнений вщент, усім дуже сподобалось. Цікаво, що на нашому вечорі були не тільки молоді, а й люди дещо старші.
У Жовтих Водах вистачає молоді – це ж не лише студентство, робітнича молодь має ті ж самі потреби. Тож, я хочу, щоб молодим було куди піти, і цим питанням, звичайно, треба займатись.
— Щодо веселого студентського життя, яке у сучасної молоді закінчується, напевно, трохи раніше, ніж у батьків, наприклад, адже багато хто починає працювати ще під час навчання?
— У мого батька безтурботне студентське життя закінчилося після третього курсу, коли народився я. Тож у нас в цьому багато спільного.
На мою думку, справжнє студентське життя – це коли ти далеко від дому, мешкаєш у гуртожитку. В Жовтих Водах життя вирує переважно в іногородніх студентів, які знімають житло, і яких, до речі, досить багато як для нашого невеликого міста – куди не підеш, всюди зустрінеш знайомих по інституту. Добре було б перетворити Жовті Води на студентське містечко. Для цього треба розвивати наш інститут. Ті ж студенти 4-5-х курсів могли б розробити план просування «Стратегії». Хоч уже й зараз перспективу видно – розширюється комп’ютерна база, з’явився другий корпус інституту, готується гуртожиток. Тож, студентське життя вирує.
Розпитувала Наталя СІРА.