Дмитро Чорний про дороги, ліхтарі і «Стратегію»

Депутат обласної ради Дмитро Чорний розповів про заходи, які проводяться в місті і фінансуються з обласного бюджету, про крадіжки світильників та про подальшу долю ІП «Стратегія».

ремонт дорог в Желтых Водах

– Дмитре Сергійовичу, скільки коштів цього року заплановано у бюджеті області на проведення капітального ремонту доріг у Жовтих Водах та на фінансування інших проектів?

– На 2017 рік по м.Жовті Води заплановано близько 7 млн грн на капремонт вул.Франка, близько 5 млн додатково виділено на завершення робіт по вул.Залізнична і Я.Мудрого. Наразі на Я.Мудрого почали демонтувати старий бордюрний камінь і встановлювати новий.

По вул.Першотравнева підрядник власним коштом повинен переробити неякісно виконану ділянку дороги.

Окрім цього, у бюджеті області передбачено 14 млн грн на здійснення термомодернізації НВК №6 «Перспектива».

До 1 вересня п.р. планується виконати роботи із заміни вікон цієї школи, утеплення покрівлі, фасаду. Школа отримає новий сучасний вигляд зовні. Далі працюватимемо над тим, щоб усередині також були зміни.

НВК "Перспектива" (СШ №6), в городе Желтые Воды

Хочу звернути увагу на те, що зараз іде активне подання ідей до банку соціальних проектів обласної ради (окрім ремонту доріг), які фінансуватимуться у 2018 році. Наразі триває їх обговорення. Можливо, Жовті Води отримають фінансування якогось із запропонованих проектів.

– Минулого року Ви як депутат обласної ради надавали матеріальну допомогу мешканцям міста, здійснювали фінансування різних місцевих соціальних проектів. Скільки передбачено коштів депутатам обласної ради на виконання своєї діяльності у 2017 році?

– Цього року на здійснення депутатської діяльності з обласного бюджету виділено на кожного депутата по 500 тис. грн. На сьогодні до мене вже звернулось по матеріальну допомогу понад 150 виборців. Треба сказати, що кошти, виділені на цей напрямок (близько 275 тис. грн), уже майже скінчились, залишилось буквально декілька тисяч на випадок якоїсь екстреної ситуації.

Іншу частину коштів – 225 тис. грн – спрямовано на такі заходи: проведення чемпіонату з боча, проведення концерту «Україна – єдина країна», на освітлення вулиць міста – планується замінити ліхтарі по вул. Європейська, вул.Козацької Слави, завершити заміну ламп на вул. Я.Мудрого та повністю замінити освітлення на вул. М.Грушевського. Інші питання це – закупівля меблів, комп’ютерної техніки тощо для освітніх закладів та бібліотек міста.

– Одна з проблем нашого міста – крадіжки світильників. На Вашу думку, як цьому можна запобігти?

– Так, у м.Жовті Води з’явились такі собі «добродії», які вважають, що їм набагато більше потрібні ці світильники, ніж громаді міста. Майже кожного тижня зникають лампи.

Після того, як цю інформацію я розмістив у себе на інтернет-сторінці у Фейсбук, до мене звернулось декілька людей, які знають, де світильники знаходяться, зараз ведеться робота щодо їх повернення. Щоб запобігти крадіжкам, на сьогодні розробляється питання застосування антивандального кріплення світильників. Окрім того, якщо депутати міської ради спільно з управлінням ЖКГ погодяться, можна придбати відповідну комп’ютерну програму, яка відслідковуватиме стан усього зовнішнього освітлення в місті. Приміром, можна буде коригувати яскравість світла кожного ліхтаря залежно від часу доби. Якщо, скажімо, диспетчер на моніторі буде бачити, що виходить із ладу якийсь ліхтар, то ця інформація може одразу передаватись до поліції, а та, в свою чергу, оперативно реагувати на подію. Зрозуміло, що ця програма потребуватиме виділення певних коштів із бюджету, але це дасть нам гарантію того, що менше будуть красти.

У даній ситуації маємо постійний зв’язок із поліцією стосовно кожного випадку крадіжок світильників. Але неможливо поставити працівників поліції біля кожного ліхтаря.

– Про подальшу долю ІП «Стратегія». Є інформація, що інститут мають закрити.

– Під час сесії обласної ради було винесено питання (з голосу) представниками освітньої комісії, які керувались листом голови облдержадімінстрації про те, що ІП «Стратегія» у п.р. не відкриває ліцензійну справу щодо магістра, що там замала кількість студентів, що інститут дуже дорого коштує облбюджету. Тож, з економічної точки зору треба закрити навчальний заклад. Я під час сесії виступив із пропозицією, щоб дане питання поки що не розглядалось, щоб виграти час і на місці визначитись із подальшою долею ІП «Стратегія». Я не є прибічником того, щоб закривати інститут, оскільки відтік молоді з міста негативно позначиться на демографічному стані. Окрім цього, більше 150 працівників закладу залишаться без роботи. У мене була зустріч із керівництвом ІП, керівництвом міста. Зараз ведуться перемовини з різними університетами про те, щоб «Стратегія» відійшла на їх баланс.

Наразі існує дуже велика вірогідність того, що інститут закриють. І якщо вже це станеться, то, можливо, на базі ІП створити щось на кшталт технопарку з ІТ-технологіями. Є усілякі донорські програми, які можна сюди залучити. Я розумію, що на засіданні облради люди професійно підходили до цього питання, але хотілося б почути думку щодо цього, якісь пропозиції керівництва вишу. Ще раз наголошую і говорю не як депутат, а як громадянин і патріот міста – інститут у місті потрібен, голосувати за його закриття я не буду.

Ну, а загалом, у травні місяці ситуація щодо подальшого існування «Стратегії» повинна з’ясуватись остаточно.

Наталя СІРА, “Жовтоводські Вісті”

/2017/04/15/dmitro-chornij-pro-dorogi-lixtari-i-strategiyu/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Жовті Води. Супутник. Руїна
Следующая запись
м. Жовті Води: культові споруди під наглядом рятувальників
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *