Наталя ШКАРАН,
завідуюча відділом – головний бухгалтер Жовтоводської міської виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Працює в соціальній сфері шостий рік. Починала працювати спеціалістом першої категорії, згодом стала головним спеціалістом, а нині обіймає посаду заввідділом-головного бухгалтера. Свою роботу Наталя знає добре, намагається бути в курсі всіх нововведень на законодавчому рівні та застосувати їх на практиці, хоча це не завжди легко.
— Дещо створює ускладнення і страхувальникам, і нам те, що різноманітні зміни в законодавстві відбуваються досить часто, – розповідає Наталя, – а це безпосередньо впливає на нашу роботу. Навіть від того, що протягом року кілька разів змінюється прожитковий мінімум, рівень мінімальної заробітної плати, міняється й принцип розрахунку страхових внесків. Також, наприклад, існує інструкція щодо розрахунку середньої заробітної плати та нарахування лікарняних. Протягом нетривалого часу вносяться зміни до цієї інструкції, а отже слід все розраховувати інакше, ніж раніше. А потім, буває, що окремі положення відновлюються, і дещо знову повертається до того, як було.
У День працівника соціальної сфери бажаю всім своїм колегам міцного здоров’я, творчих досягнень, бажання працювати, взаєморозуміння з колегами, підлеглими та керівництвом!
Нелля ПІДДУБНА,
головний спеціаліст із медичного обслуговування Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві
Неллі Володимирівні доводиться допомагати людям тривалий час: спочатку працювала лікарем терапевтичного відділення, а п’ять останніх років – у Фонді. Тільки у поточному році їй довелося працювати більше ніж із сотнею відвідувачів, із багатьма з них – неодноразово.
Щодо професійних захворювань, то вони більше спостерігаються у людей, робота яких пов’язана зі шкідливими умовами праці, багато випадків радикулопатії, тобто захворювань, спричинених підняттям важких речей. Робота Н.Піддубної полягає в забезпеченні потерпілих санаторно-курортним лікуванням, протезно-ортопедичними виробами, медикаментами тощо.
— Раніше ми працювали з аптекою: потерпілі отримували безкоштовно всі ліки (тобто власні кошти вони не витрачали), а ми потім компенсували ці витрати аптеці, – розповідає Нелля Володимирівна. – Тепер порядок змінився: люди змушені приходити з чеками до нас, це дещо складніше. Протягом року сім інвалідів від трудового каліцтва отримали автомобілі. Взагалі, моя робота мені подобається – приємно допомагати людям, спостерігати, як покращується стан їхнього здоров’я після лікування, наприклад, після відвідування санаторію, коли людина приїжджає посвіжіла, з гарним настроєм. Усім своїм колегам як лікар бажаю в першу чергу міцного здоров’я, успіхів у праці, щоб було менше негативних моментів!
Микола КУДІЄНКО,
начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж Управління Пенсійного фонду України в м.Жовті Води
У Пенсійному фонді Микола Петрович працює один рік, його відділ займається обліком трудового стажу працівників підприємств та установ різних форм власності.
— Я займаюся введенням нормативно-довідкових баз, які використовуються для врахування стажу та спостерігаю за їх технічним станом, – розповідає Микола Кудієнко. – У нашому відділі працюють ще три спеціалісти, нам вдається чітко налагоджувати роботу. Працюємо з адміністраторами різних підприємств, консультуємо, роз’яснюємо з питань встановлення програмного забезпечення, оформлення звітів. Із нового року будуть здаватися звіти в цифровому вигляді, є така спеціальна програма.
Хочу привітати своїх колег із Днем працівника соціальної сфери, адже можна сказати, що це – наш другий день народження, та побажати своїм колегам терпіння.
Ольга ДОНЧЕНКО,
головний спеціаліст відділу субсидій УПСЗН
У соціальній сфері працює тринадцятий рік, відповідає за програмне забезпечення розрахунку субсидій, надає оперативну інформацію, консультації, займається формуванням звітності, плануванням прийому громадян, щоденним контролем нарахованих субсидій тощо.
— Своєю роботою я задоволена, – зазначає Ольга Миколаївна, – адже вона дозволяє спілкуватися з людьми, допомагати їм. Хоча, звісно, люди є різні: одні вдячні за те, що отримали вичерпну інформацію, а інші (таких менше) приходять, щоб посперечатися, відстоюють своюточку зору, яка не співпадає з законодавчими актами, на підставі яких ми працюємо. А взагалі, мені дуже хочеться, щоб люди жили набагато краще та не мали потреби звертатися за субсидіями, щоб у них були гідні пенсії та зарплати. Приємно, що нині набагато спрощено систему прийому громадян, яким тепер не треба обходити багато установ для оформлення субсидії. Наш колектив дуже великий, працьовитий, дружний, спеціалісти мають відповідну освіту та підготовку. Наш відділ – один із кращих в області, не лише за якістю, а й за обсягом роботи. Працювати доводиться напружено. Були такі часи, коли за субсидіями зверталося 25-30% жовтоводських сімей. Нині щодня кожен спеціаліст приймає до двадцяти відвідувачів, у яких доводиться не лише приймати документи, а й вислуховувати, переконувати, роз’яснювати. Наприклад, днями телефонує жінка та розповідає, що її чоловік нині перебуває на обліку в Центрі зайнятості, а влітку працював. І їй незрозуміло, чому це для розрахунку субсидії береться не його нинішній дохід, а доходи за минулі 6 місяців. Довелося пояснювати, що це регламентується законом.
Напередодні професійного свята бажаю своїм колегам витримки, здоров’я (адже це – найголовніше), а також щоб у сім’ях був порядок!
Валентина ЛОЦМАН,
повідний спеціаліст відділу соціальних послуг Жовтоводського міського центру зайнятості
Щодня Валентина Мефодіївна поспішає на роботу, щоб зустрітися з відвідувачами, надати їм поради, консультації тощо. Їй доводиться приймати 30-40 відвідувачів протягом одного робочого дня. Це робота для витриманих, доброзичливих, освічених, добре знаючих психологію людей. Такою є і Валентина Лоцман.
— Робота жива, цікава тим, що люди різні, у кожного свій характер, – розповідає В.Лоцман. – Мені подобається бачити зміни в людях, зміни в роботі. Постійно розширюється спектр послуг, які надаються центром. Приємно, що кількість безробітних значно зменшилася. Найважчі часи, здається, позаду. Тепер у нас є різноманітні вакансії, відправляємо людей на навчання, перекваліфікацію, вони отримують нові професії, впроваджуються сучасні технології у нашій роботі. Але деякі проблеми залишаються. Наприклад, важко вирішується питання з працевлаштуванням жінок. Наразі у нас зареєстровано 1227 безробітних, серед яких 897 жінок. Важко знайти роботу жінкам, які мають дітей віком до шести років. Користуються попитом представники робітничих професій. Також є великий попит на лікарів, але у нас таких безробітних немає. Проте, у будь-якому випадку, нині більшість наших відвідувачів швидко знаходять собі роботу, а таких, хто перебуває на обліку роками, – практично немає.
Відвідувачі бувають різні – хтось доброзичливий, а дехто – з непростим характером. Доводиться потроху налагоджувати контакт, знаходити спільну мову. Така наша робота, треба бути і педагогом, і психологом. Я 27 років працювала на ПРЗ, за освітою – радіотехнік, а по життю – психолог.
Хочу побажати своїм колегам міцного здоров’я, витримки, а також підвищення заробітної плати, адже ця праця, на мій погляд, заслуговує більших доходів, ніж ми маємо на сьогоднішній день.
«Жовтоводські вісті»